Sašovy postřehy: „Mezi kapkami deště nám padaly medaile“

Když jsem obdržel nabídku účastnit se závodu v partnerském městě Castiglione del Lago, trošku jsem váhal, cestování nepatří k mým koníčkům, ale když jsem se dozvěděl osoby a obsazení, nakonec jsem nabídku přijal s tím, že si aspoň ověřím jak na tom jsem i v jiné než krajské konkurenci.

A že to bylo rozhodnutí správné, potvrdí jistě všichni účastníci zájezdu: Milan Sochor, Darina Krausová, Tomáš Jurák a já. Celou dobu panovala dobrá nálada i přes drobné zádrhele ze strany pořadatelů  a nevypočitatelnost počasí. Městečko na březích jezera má svoje kouzlo i řadu historických památek, což jsme měli možnost poznat jednak díky hostitelům, kteří nás provázeli, ale i soukromým procházkám.

Hlavně jsme tam však byli za sportem a s cílem dobře reprezentovat Město Kopřivnici. Všichni jsme se přihlásili k závodů v ½ maratonu, abychom netrhali partu, a tato trasa většině z nás vyhovovala. Co jsme bohužel ovlivnit nemohli, to bylo počasí. Přes veškerou snahu poručit větru , dešti nám po celý závod velkolepě lilo, takže už po pár metrech od startu tíha oblečení vysoce převyšovala tíhu vlastního těla. Nezbývalo, než bojovat. Do toho se  od druhé třetiny trasy přidal i silný protivítr a místy rozbahněný šotolinový povrch. Nicméně právě v nejtěžších okamžicích jsme se projevili jako správní tvrďáci.

Mnoho soupeřů, kterých v našem závodě bylo 457 postupně odpadalo, ale našinec zatne zuby a jede dál, zvlášť když cílové městečko se přibližovalo. V cíli jsme se seřadili těsně za sebou. Milan zaběhl čas 1:29,06, celkově doběhl 35. a v kategorii 6. já jsem byl 37. s časem 1:29,33  a vyhrál jsem kategorii nad 60 let s náskokem sedmi minut, Tomáš byl  41. a v kategorii 8.  Darina doběhla ve výborném čase  1:35:42.  V ženách byla absolutně 3. a v kategorii 2.

Myslím, že jsme své hostitele potěšili i překvapili, když jsme jim předvedli, že jsme se nepřijeli rekreovat, ale opravdu sportovat. Sami jsme pak měli radost a s dobrým pocitem jsme se rádi vraceli domů.