Runtour Pardubice

Předposlední říjnový víkend hostily Pardubice poslední závod letošní běžecké série Runtour. Běželo se na dostihovém závodišti v Chuchli a sešlo se zde hodně dobrých běžců nejen z ČR, ale i ze Slovenska a Ukrajiny, startovní listina byla naplněna do posledního místa již 14 dní předem na všech tratích. Na výběr byly závody na 3km, 5km a 10 km. Královskou 10 km distanci ovládli český reprezentant Jiří Homoláč a slovenská olympionička Katarína Pejpková.

Z pohledu závodníka, teda spíše závodnice 🙂

Na tříkilometrové trati jsme běželi spolu se synem Michalem a i v takovéto silné konkurenci se nám podařilo vydolovat z měkké rovinaté trati stříbro v rodinných týmech 🙂 Míša opět krásný výkon, doběhl na celkovém 12. místě a nadělil mi po mém hodně nepovedeném startu  skoro půl minuty.

Na pětku jsem šla na start s tím, že prostě zkusím zabojovat. Po startu jsem se snažila udržet všech mlaďošek přede mnou. Rozběhnuto bylo celkem rychle, ale i tak jsem se postupně ze 7.místa propracovala zhruba po 2/3 trati až na třetí pozici. Tu se mi podařilo udržet až do cíle a ke stříbru z týmů jsem přidala i bronzovou kouli z pětky.

Desítka už byla jen taková třešnička na dortu, místo pozávodního výklusu a s překonáním všech překážek (ve všech závodech nebyly povinné a daly se obíhat) jsem běžela na pohodu … krásné počasí, krásná trať, krásný výlet s rodinou 🙂