Marek Pop

 

1) Od kdy pravidelně běháš a proč jsi začal běhat?

Běhám přibližně od roku 2016. Sport mě vždy bavil už od dětských let. Závodně fotbal. Takže běh byl pro mě téměř každodenní sport. Udržoval jsem se fyzicky a připravoval vždy na sezónu. Nejvíce mi šly vždy delší vytrvalecké trati. Sprinter jsem nikdy nebyl :-).


2) Jaké vzdálenosti běháš a jaký profil tratí Ti nejvíce vyhovuje?

Běhám vesměs vše co se mi líbí. Od 5km do půlmaratonu. Ovšem nejraději mám závody v přírodě a horách. Traily úplně nejvíce. Asfalt moc nemusím, ale občas si na něm také zaběhnu nějaký závod.


3) Pokud se účastníš  závodů, co se Ti na nich líbí?

Osobně mě přijde, že jsem spíše tréninkový typ než závodní. Nedokážu prodat tréninky v závodě. Ovšem závodů se účastním rád. Baví mě atmosféra na startu, na trati a i v cili. Potkávat známe tváře a kamarády. Nejvíc mě také na závodech baví prožívat pocity ať už když se člověk trápí a nebo když mu to skvěle běží. Hlavně u delších závodů v horách. Kde občas člověk běží kolikrát dlouhý úsek sám. 4) Máš nějaký cíl v běhání?

Mé aktuální běžecké cíle jsou vydržet zdravý a zkusit desítku pod 35:00, půlmaraton pod 1:20 a B7 dát někdy za 15-16 hodin. 


5) Máš nějaký běžecký sen, který by sis chtěl splnit?

Zaběhnout si nějaký závod v horách v zahraničí. A takový velký sen je jeden z kratších závodů v rámci závodního týdne UTMB v Chamonix (OCC nebo CCC) nebo zúčastnit se legendární Zegamy. 

6) Jaké jsou Tvé zájmy mimo běh?

Celkově sport. Dále pak pobyt v horách a přírodě. A samozřejmě rodina a čas s dcerkou. 

7) Máš nějaký běžecký / sportovní vzor?

Běžecký vzor nemám. Ale rád se inspirují ostatními běžci. Baví mě příběhy a jejich cesta a styl tréninku. 

Označeno v Medailonky členů
Facebook
Partneři
Činnost klubu byla finančně podpořena:

AK EZ Kopřivnice