Runtour Kopřivnice

V sobotu 27.4.2024 přivítala Kopřivnice další závod série Runtour. Těžkou trať, kam se běžně lidé nedostanou a která  slouží zejména k testování nákladních vozů, okusilo více než 1100 dospělých a více než 300 dětských běžců a běžkyň. Na domácí půdě se kopřivnickým atletům dařilo. Na kilometrové trati se prosadil Adam Kollega, který si v kategorii chlapců do 15 let zaběhl pro stříbro a stříbro na stejné trati si vybojovala i Jana Nesvadbová (dívky do 15 let), na stupně vítězů ji doprovodila týmová kolegyně Lara Quittová – získala bronz. Těsně pod stupni vítězů zůstaly Diana Samoilenko (dívky do 15 let) a Viktorie Kelnarová (dívky do 11 let).

Na dospěláckých tratích dosáhla největšího úspěchu štafeta 4x 2,5 km AKEZ Kopřivnice junioři ve složení Adam Kollega, Michal Mazáč, Jan Chalupa a Josef Býma. Junioři ovládli štafetový závod a v závěrečném sprintu porazili i nejrychlejší štafetu z kategorie Středních škol.

Na tříkilometrové trati se zadařilo Martině Mazáčové – získala v ženách (bez věkových kategorií) bronz, na desetikilometrové trati doběhla jako celkově 6-tá žena, 2. v kategorii ženy 40-49 let. Desítka svědčila také Davidovi Mikalovi, který jako pátý muž celkově ovládl kategorii mužů 40-49 let.