Rozjezd Lašské běžecké ligy 2020

Současná opatření v boji proti šíření koronaviru zahnala drtivou většinu lidí do bezpečí svých domovů. Spousta lidí kolem nás si najednou zvykla vysedávat na gauči s mobilem v ruce, anebo surfovat ovladačem po televizních kanálech.

Proto bychom neměli  zapomínat na pohyb, který je nezbytný nejen k posílení imunity, ale také pro psychické zvládnutí náročné situace.

Fyzická aktivita je prospěšná nejen pro naše tělo, ale i psychickou pohodu. Ideální je vyběhnout do přírody na čerstvý vzduch, mimo dosah masy lidi. Navíc rozhýbat tělo může každý z nás, stačí si vybrat, co je zrovna pro něj vhodné. Vzhledem k tomu, že někteří lidé teď mají více času, může to být pro ně výzva a motivace kdykoliv začít.

Situace  v našem běžeckém hnutí  je v současné době vzhledem ke koronavirové pandemii dost často chaotická. Od 11. května mohou začít menší závody. Bohužel v médiích  bývají často prezentovány zásady organizování sportovních akcí násobeny s různými  oklešťujícími  limity. Po 11. květnu víme, že se povolují závody do 100 účastníků, do kterých se započítávají i samotní pořadatelé. Vzdálenost mezi sportovci a ostatními osobami bude zachovávána nejméně dva metry.Tyto rozestupy  se nevztahuje na účastníky závodu.Sportovci již nemusí být rozděleni do menších skupin a lze provádět plný trénink, zápas, závod, mítink a další formy sportu soutěžního charakteru. Pro nás je potěšující, že ze dne na den dochází k postupnému rozvolňování vládních  opatření.

Spousta závodů se přesouvá do podzimní části běžecké sezony a tím  hrozí termínové kolize. Jen na září se nyní chystá přes 300 sportovních akcí.

V červnu  chceme rozjet již 27.ročník běžecké soutěže Lašské běžecké  ligy AKEZ Kopřivnice, která zahrnuje celkem deset závodů. Vzhledem  nucené pauze, bude červen nabitý  našimi závody.

Běžci, těšíme se na Vaši účast v rámci LBL 2020! Po vynucené pauze, nepůjde tak o dosažené časy, hlavním motivačním prvkem bude, ať se sejde opět parta  lidí se společným zájmem – kondičním běháním. Ahoj, sejdeme se 3. června v Kopřivnici na Janíkovém sedle.

Rozpis LBL

Propozice Běhu kolem Červeného kamene

Autor reportáže a fotogalerie – Jiří Harašta

Označeno v Atletika dospělí, Reportáže
Facebook
AK EZ Kopřivnice