Ráječkovská desítka

I v únoru lze při letošní ‚tuhé‘ zimě s úsměvem na tváři závodit. V neděli 2.2. jsem se tak zúčastnil celkově již mého 4. závodu série Lysacup a připsal jsem si opět zlepšení, když jsem v noční etapě, která v závěru vedla nepříjemně po ledu a kamenech, doběhl celkově 9., těsně za první pětkou. Uvidím příště, zda se již do ní konečně probojuju. Neuplynul ani týden a zamířil jsem do Ráječka u Blanska, kde naopak pokračoval zimní Brněnský běžecký pohár. Protože jsem den předem absolvoval u Lucky tradiční domácí zabíjačku, nebyl jsem si jistý, zda ze mě ještě nepolezou ‚jitrnice‘ 🙂 I v Ráječku závodníky čekala náročná kopcovitá trať dlouhá 10 km s převýšením přes 250m. Na trati při seběhuPočasí však slibovalo doslova jarní zažitek. Na startu se sešla standartně silná sestava, ve které chyběl pouze stále druhý muž letošního BBP, Miloš Nykodým. Po startu za to, jako již tradičně v letošním ročníku BBP, vzal Robert Míč (33:39) ze stáje Jiřího Sequenta. Za ním jsme spolu s Milanem Hrazděrou a Jiřím Kalusem vytvořili skupinku, která si to mohla rozdat pouze o 2.-3. místo. Na 3. km v nejprudším stoupání jsem se rozhodl převzít iniciativu a trošku zčeřit vodu. Pozvolna jsem zvýšil tempo a celou skupinku lehce roztrhal. Ještě na obrátce jsem okupoval 2. pozici, ale Milan Hrazděra (34:22) se opět přihlásil o slovo a tentokrát to byl on, kdo se rozhodl k trháku. Jeho nástup jsem nezachytil a nezbylo mi než si hlídat 3. místo. Prakticky celou druhou polovinu trasy se běželo z kopce a já za zády tušil mladíka Jirku Kaluse. I když to bolelo, 3. pozici (34:43) jsem s přehledem a s náskokem 21s  udržel, což byla i moje ztráta na druhého v cíli. Celkově jsem byl se svým výkonem spokojený, zvlášť s ohledem na fakt, že se mi ve druhé polovině závodu podařilo nevytuhnout.Stupně vítězů