Radim se zaskvěl vítězným kotoulem

LYSACUP
Začínali ve dvou, s cílem pokořit nejvyšší horu Moravskoslezských Beskyd. Postupně se k nim přidávali cyklisté, triatlonisté, horolezci.
Jedenáctým rokem vybíhají z různých přístupových tras. Jejích účast běžně přesahuje dvoustovku. Vidíte zde ,,šílence“ běhající v trenkách, nebo naboso. Zatímco počasí bývá strašákem pro řadu turistů, účastníci Lysacupu jakoby si libovali v souboji s vichřicí, sněhovými závějemi. Jejich cílem je pokořit magický vrchol Lysé hory s nadmořskou výškou 1323 m.

Ostravice, Mazák – Lysá hora
24.11.2012
Trasa 6,5 km. Převýšení, 850 m

Na vrcholu Lysé hory vládne nevlídné počasí. Mlha, poryvy ledového větru. Po nočním mrazíku jsou ojíněné stromky.
V bufetu jsem si dal horký čaj. Pomohl mi alespoň na chvilku. Vystoupám na vrchol kopce. Symbolicky přejedu prsty po hladícím bodu a pak se upjatě se dívám vlevo. Zpoza plotu se každou chvíli objeví první závodník.

Po chvilce čekání podle předpokladů přibíhá Radim Kasalík. Ohlédne se a když zjistí, že jej nikdo nestíhá, zamíří si to k plotu a zopakuje svůj kousek z prologu. Udělá kotoul. Nevadí mu, že mezi trávou jsou šutry.Tímto kouskem vyplaví ze sebe nahromaděný adrenalin. Jeho čas je 41:21 min. Tomáš Lichý ( Splašení goroli ) jeho dnešní největší soupeř přibíhá s téměř minutovým odstupem za 42:15 min. Další minutu nabral Tomáš Čer ( X-Trail Orlová ) v čase 43:17 min.

V kategorii žen zvítězila Denisa Krejčiříková ( VZS Ostrava) 54:25 min.Že by se schylovalo do budoucna i k překvapení mezi ženami? Uvidíme.

V rámci seriálu Lysacupu se na čele v kategorii mužů odehrává dramatický souboi mezi Kasalíkem a Lichým. Anebo do pořadí promluví někdo další? Soutěž je dlouhá a dramatická. V sobotu 1. prosince startuje z Visalají pátý závod.

Označeno v Reportáže
Facebook
AK EZ Kopřivnice