Přírodní trampolína

 

Od určité doby vyhledávám pro běhání chodníčky v terénu. Na asfaltu jsem si zničil nohy. Mám rád lesní pěšinky, bez klestí a terénních překážek. Je to rozhodně šetrnější  zátěž na vazy a úpony v oblasti  kolem hlezenních kloubů. Najednou cítím zátěž různých svalových skupin, které na silnici  nebyly v činnosti.

Chtěl bych se jednou ocitnout v kanadském Quebecu v lesíku St. Jerome, kde zem pruží jako trampolína.Tento  přírodní fenomén studují laici i odborníci. Mezi nimi dominuje teorie, že původně zde byla prohlubeň do které spadly mladé  stromy, které zakryly  větve a opadané listí.  Jiní experti se domnívají, že se zde nachází rašeliniště pokryté mechem.¨

Každopádně by stálo za to v rámci dovolené vydat se do Quebecu a polykat dávky kilometrů…

Označeno v Reportáže
1 komentáře “Přírodní trampolína
  1. Milan Sochor napsal:

    Dekuju za zajimvou info, a za to ze se venujete bezeckym akcim v nasim okoli.

    v Quebecu jsem nebyl, ale na miste fotografie ano. Je to ale na zapade Kanady – nejvyssi vrchol kanadsky skalistych hor – „Mount Robson“ (na hranicich mezi provincii Alberta a British Columbia.

    Co se tyka behani, je v kanade velmi privitajici pro vsechny vekove kategorie a sportnovni schopnosti. Negdy je na zavodech treba 60% zen, a zbytek jsou muzi! Je pravda ze trasy jsou mirnejsi aby si zavod gdokoliv uzil.

Facebook
Partneři
Činnost klubu byla finančně podpořena:

AK EZ Kopřivnice