Příborský běh

V sobotu 25.5. pokračovala Lašská běžecká liga dalším závodem. Příborský běh se běžel na 2,3 km okruhu s různorodým povrchem, měl 2 délky tratě (do LBL se započítává pouze delší 9,2 km) a bylo to opět zajímavé. Absolutní pořadí jak v mužích, tak v ženách, opanovaly 2 běžecké kluby – AKEZ Kopřivnice a Canicross Beskydy.

Se čtyřmi okruhy sport trasy v historickém centru města, dlažebními kostkami a schody si  stylem start – cíl nejlépe poradil Zbyněk Škuca (AKEZ Kopřivnice) 35:37, který si do cíle na příborském náměstí donesl téměř minutový náskok na stříbrného Michala Kabáta (Canicross Beskydy) 36:30 a pro bronz doběhl Zbyňkův týmový kolega David Mikala (AKEZ Kopřivnice) 36:49

Ženský závod ovládla Martina Dvořáková (Canicross Beskydy) 41:21, následována Martinou Mazáčovou (AKEZ Kopřivnice) 41:42 a Soňou Petrovou (AKEZ Kopřivnice) 43:55

Závod štafet ovládli naši „AKEZ junioři“ ve složení  Renata Býmová, Jana Nesvadbová, Michal Mazáč a Josef Býma – 39:22, stříbro získaly Gymplácké střely a hostujícím členem bronzového týmu Přátelé TS2 byl náš Jiří Kozubík.