Předvánoční běh Frýdek-Místek

Dva členové našeho Atletického klubu Emila Zátopka – Martina Mazáčová a David Hanke si šli zazávodit na Předvánoční běh do Frýdku-Místku. Ženy startovaly v 10:20 a muži hned po doběhu poslední ženy.

Vzhledem k počasí a sněhovým podmínkám, připravili organizátoři kilometrový okruh výborně. Ženy absolvovaly 3 okruhy (3 km) , muži 6 okruhů (6 km).

V kategorii žen nás reprezentovala Martina Mazáčová. Po startu šla do vedení, které udržela 1 okruh. Potom se sice před ní postupně dostaly 4 závodnice, ale všechny z mladších kategorií. Martina si po zbytek závodu bezpečně držela celkově 5. místo, v kategorii suverénně zvítězila, v čase 13:24. Předvedla výborný výkon, na celkovou vítězku ztratila pouze 21 sekund.

V kategorii mužů se z našeho klubu zúčastnil David Hanke. Taktéž se dostal po startu do vedení, ovšem po 500 metrech se před něho dostali 3 běžci. Až do začátku 6 okruhu držel 4. pozici, následně se před něj dostali 2 běžci z mladší kategorie. 400 metrů před cílem se David rozhodl pro dlouhý finiš, na který jeho nejbližší soupeři nebyli schopni reagovat. Takže celkově doběhl 4., v kategorii 2 , v čase 25:16. První 3 v každé kategorii byli odměněni medailemi a vánoční kolekcí.

Naši zástupci o závodě řekli :

Martina Mazáčová – Klobouk dolů před pořadateli, jak dokázali v tak těžkých sněhových podmínkách připravit trať. Bylo to příjemné předvánoční zpestření.

Já osobně jsem se „vyznamenala“ spíše už před závodem, kdy jsem doma zapomněla batoh s doklady, penězi a hlavně dresem. Naštěstí můj týmový kolega byl solidární, nechal se svléknout a půjčil mi svůj dres 🙂 Díky moc, příště se polepším 🙂

David Hanke – Závod i přes velkou sněhovou nadílku byl výborně připraven. Tím, že ženy startovaly dříve než muži, tak jsem mohl Marťu sledovat jak se ji daří, jak se závod vyvíjí a připravit se na případné záludnosti tratě. Po jejím doporučení jít po startu dopředu (cca od 100 – 400 metrech po startu se nedalo předbíhat) jsem se snažil dostat do čela, což se podařilo. A tak si určovat, část prvního kola, tempo. Svoji 4 pozici jsem udržel až do cíle, takže spokojenost. Díky terénu to byl dost těžký závod.