,,Rybský trhák“ musí přežít!

Bohužel  letošní  účast na Rybském trháku, způsobila  jednak termínová kolize z jinými závody a pak i fakt, že   naši běžci  v tomto termínu  byli na EKIDEN maratonu v Saint-Quentinu (Francie).

Na start 3. ročníku Rybského trháku se postavilo 23 běžců. Hned  od úvodu se odpoutalo od běžeckého pole duo favorizovaných běžců –  Pavel Michna (Atletický klub Emila Zátopka Kopřivnice) a Pavel Reček (Vlčovice), kterému  s mírným odstupem výborně sekundoval náš  teprve patnáctiletý junior Vojtěch Pražák . Strmý výběh byl  prověrkou výkonnosti  běžců. Kdo přepálil výběh brzy to pocítil. Tento druh závodu má  svá specifika. Je zajímavé, že ani těžší běžci  nemusí mít přílišné obavy  ze zdolávání svahu. Přejdou v rychlejší  chůzi a zjistí, že to jde, ale podmínkou je silová příprava.

Další problém může nastat při seběhu . O tom jsem si před chvílí povídal  s některými ,,přímými účastníky závodu.“  Základním tajemstvím seběhu  je dodržovat  stejný rytmus   kroků v poměru  k dýchání.  Samozřejmě při seběhu  může být  frekvence kroků  vyšší, v tom případě  je nutné se i  rychleji nadechovat.  Běžci  v ,,závěsu startovního pole“ mi popisovali  strategii  seběhu v esíčkách, z toho důvodu, že jim selhávaly kolenní klouby.

_DSC4253[2]

Tento problém  neřešil  Honza Reček, vítěz 3. ročníku Rybského  trháku, který doběhl v čase  25:01.  Držitel  loňského traťového rekordu náš Pavel Michna ( 24:37 min.) byl  druhý  za  25:18  a náš junior Vojtěch Pražák  obsadil celkově třetí místo!

V ženách si to mezi sebou rozdaly pouze tři běžkyně. Adéla Esentiérová (Baláž Extreme Team) se pomalu rozbíhá po mateřské dovolené. Přesto jí to stačilo na celkové vítěství v čase 34:17, před druhou Martinou Horutovou (Bernartice)  35:46.

_DSC4306[1]

Z našich běců se prosadili  ostřílení veteráni.  Pepík Kvita  zvítězil v kategorii  mužů  nad 60 let  za  31:39  a porazil,, specialistu“  na výběhy  Mirka Přívětivého (31:59). Je nutno podotknout, že Pepík běžel v domácím prostředí, což bylo pro něj  jistě  ,,dovoleným dopingem.“  V nejstarší kategorii  dominovali  naši – Jirka Bednařík  (37:48) a Petr Navara  (40:12). Jen tak dál hoši!  Nevzdávejte to!  Pokud budete pokračovat, vymyslím pro Vás další motivující cíl. Důvod je jasný. Vždyť v hlavní kategorii  se prezentovali pouze čtyři závodníci….

Na závěr patří veliké díky  paní starostce Marii Janečkové, panu  Petru Skalkovi, moji manželce, Daně Holubové a manželům Sopuchovým . Věřím, že nezanevřete na Běhy do vrchu a přijedete na 4. ročník tohoto závodu. Rybský trhák musí přežít!