Pozvánka na „ Rybský trhák“

Obec Rybí leží v podradhošťské pahorkatině v údolí sevřeném Libhošťskou hůrkou a Holivákem. Před necelými dvěma lety jsem se vydal na tůru do blízkého okolí této obce, s cílem objevit vhodnou běžeckou trasu.  Protože jsem se chtěl vyhnout  hlavní silnici, zaměřil jsem se na lokalitu v okolí místního fotbalového hříště. Veškeré moje pokusy končily ve zdolávání  poměrně prudkého svahu. Nechtěl jsem rezignovat ve svém snažení a proto jsem se rozhodl pro trať napojující na silnici, kterou zde před léty vybudovali plynaři.

Ze začátku jsem uvažoval nad trasou dlouhou  deset, čtrnáct kilometrů, ale vždy kdy jsem vyšplhal na kopec, mě tato myšlenka přešla. Zastavil jsem se na třiapůltém kilometru nad lyžařským vlekem na Kocmínku, kde bude obrátka. Je výhodou, když start i cíl je v jednom místě. Navíc mi nahrával fakt, že  po doběhu  budou moci využít běžci sociální zařízení v areálu fotbalového hříště a navíc se občerstvit v bufetu. Hned od počátku jsem měl výraznou podporu u paní starostky a Petra Skalky. Ve finále již scházelo vymyslet název. Mezi běžci budou specialisté na zdolávání kopců a ti se brzy urvou, neboli slangově řečenou ,,trhnou.“ Proto jsem zvolil příhodné pojmenování: RYBSKÝ TRHÁK.

Dnes je téměř každý závod propojený pupeční šnůrou s běhy dětí. Proto  jsme se nebojácně pustili hned ze začátku do tohoto projektu. Ani ve snu nás nenapadlo, že se setkáme u dětí s takovým zájmem. Vloni se na start v sedmi kategoriích  postavilo téměř stodeset dětí. Slabším odvarem  byla účast třicítky dospěláků. Příčinou byla absence našich běžců  z Atletického klubu Emila Zátopka Kopřivnice, kteří úspěšně reprezentovali náš klub na EKIDEN maratonu v Paříži. Navíc se v danou dobu konalo na  Moravě několik atraktivních závodů….

Vítěz prvního ročníku Rybského trháku Ondřej Schwarz ( PJR Frenštát p.R.) Foto: J.Harašta

Na závěr přijměte pozvání od organizačního týmu pozvání na tento závod. Těšíme se i na účast dětí.  Budeme se snažit o to, ať si z Rybího  odnesete co nejvíc příjemných zážitků.

Za organizační výbor J. Harašta

 

Propozice Rybského trháku

Propozice Běhu dětí Rybského trháku

 

Označeno v Reportáže
1 komentáře “Pozvánka na „ Rybský trhák“
  1. Jiří Sumbal napsal:

    Skvělá akce – díky!!

Facebook
AK EZ Kopřivnice