Kristina posunula traťový rekord

Stalo se již tradicí, že na sv. Václava se  koná ve Smetanových sadech  Běh dětí a rodičů novojíčínským parkem. Tento závod se rozhodla zorganizovat před osmi lety úspěšná běžkyně  Darinka Krausová. Její projekt se uchytil. Našel si oblibu  hlavně u dětí , které svádějí souboje na tratích v klidové zóně parku.

Letos soutěžily děti v sedmi běžeckých kategoriích, od nejmenšího potěru až po starší žáky. Mezi nimi dominovali atleti z našeho klubu AKEZK.  Při vyhlašování výsledků se na stupních vítězů  prostřídali téměř dvě desítky našich  atletů od nejmladší  Olivie  Pešatové , Filipa Kahánka, Venduly Lalinské až po starší žačky Annu Benišovou a Veroniku Hajduškovou.  Je potěšitelné, že náročná práce  trenérského týmu Atletiky pro děti přináší plody.

Dospěláci  běželi obrátkový závod  na Čerťák a Skalku. Absolvovali trať  dlouhou  5,5 km, s převýšením 150 metrů. V kategorii mužů zvítězil náš Pavel Michna  v čase 19:03 min. který mi po  doběhu řekl:,, V první části závodu při výběhu, mi značně pomohl Ondra Schwarz. Na Skalkách jsem se od něj odpoutal a nasadil do trháku..“ Druhý byl  Marek Škapa ( X-Air Ostrava) před  Ondřejem Schwarzem (PJR  Frenštát). Úspěšně si vedli i další naši běžci. V kategorii nad 50 let zvítězil  Jirka  Zátopek. Podobně v kategorii nad 60 let zvítězil náš Pepík Kvita a pro třetí místo si doběhl  Petr Jelínek.

V kategorii žen zvítězila v novém traťovém rekordu naše  Kristina Čablová  v čase  21:22 min.  s výrazným náskokem před Marií Bernou ( SK Hranice) která doběhla druhá  za  23:42 min.

Stalo se již tradicí, že dopolední program byl  zpestřený doprovodnou akcí.  Letos  obohatílo  pauzu mezi závody vystoupení tanečníků zumby z Bravantic. Zumba je dynamický zábavný fitness program, který v sobě spojuje prvky aerobního cvičení a latinsko –amerických tanců. Našlo se pár odvážlivců, kteří se připojili k vystoupení čtyřčlenné skupiny, pod vedením Janči.

Po závodě jsem oslovil hlavní organizátorku Darinku Krausovou, která mi s nadšením řekla:,, Letos nám přálo nádherné počasí a i proto jsme se mohli těšit rekordní účasti dětí kterých bylo celkem 155 a padl i rekord dospělých, kterých běželo 56. Svou přítomnosti nás mile překvapil starosta města p. J.Dvořák, který se úspěšně zhostil i role startéra. Letos sme pozměnily trasy závodu, z důvodu divácké atraktivity.  Nejlepší děti byli dekorovány  medailemi a věcnými cenami. Pořadatelé zvládli akci na jedničku a již letos se mžeme těšit na další, devátý ročník.“