Podzimní pětka – 7.10.

Již tradiční, první říjnovou sobotu konaná Podzimní pětka uzavřela letošní ročník Frenštátského běžeckého poháru. Počasí se bohužel ze dne na den přehouplo z letních teplot do šedavého podzimu, ale běžci se s tím porvali statečně.

valmezDo celkového pořadí v hlavní kategorii už nikdo nemohl promluvit, a tak si čerstvý táta Vašek Bitala z LBK v klidu doběhl na 2. místě v čase 16:09 pro celkové prvenství v seriálu. Hned za ním se v cíli ukázal v FBP celkově druhý Honza Polášek (16:23) běhající za SK Hranice. Vítězství v závodě obhájil Jakub Ambros z našeho klubu v čase 15:40 a celkově mu patřila 4. příčka, když bodoval pouze ve 4 závodech. Celkově třetí se v poháru umístil Pavel Židlík, objíždějící závody pro jistotu a klid pořadatelů se sanitkou v záloze. V ženách se dnes z vítězství radovala Adéla Esentierová z Baláž Extréme Team Ostrava, ale celkové hodnocení FBP vyhrála Šárka Vávrová z TJ Sokol Frenštát p. R., když absolvovala všech 6 závodů. V dalších kategoriích v rámci FBP dosáhli kopřivničtí běžci na mety nejvyšší. V ,béčku‘ celkově zvítězil Tomáš Pop, když i v závodě svou pozici obhájil. V ,céčku‘ ovládl FBP Miroslav Vrobel, v kategorii ,Muži D‘ náš Pepík Kvita, pečlivě se připravující na Chřibský maratón.. Nejstarší kategorii vyhrál Karel Piskoř z Pohorské jednoty Radhošť. Po vyhlašovacím ceremoniálu se běžci pomalu vytratili domů. Pro mnohé to byl poslední závod sezóny. Pořadatelé odvedli za celý rok kus dobré práce a za to jim všichni z MK děkujeme.