Pocta našemu rodákovi

V sobotu 19. září v den nedožitých 93. narozenin našeho rodáka, čtyřnásobného  olympijského vítěze Emila Zátopka, se uskuteční 13. ročník Běhu rodným krajem Emila Zátopka. Již tradičně přivítáme v Kopřivnici i paní Danu Zátopkovou, kterou budou doprovázet  členové Českého klubu olympioniků.   

 

DSC_0221

Přestože keňané z maďarského Benedek Teamu,  nemají žádné  finanční výhody (nečerpají startovné, jízdné atd.)  v posledních letech k nám jezdí za úchvatnou atmosférou závodu a vychutnat si krásu  beskydské krajiny.  Na sobotní závod přijede  následující trio :  Rebecca Jepchirchir KORIR –   před týdnem zvítězila  na  maratonu v polském Debnu, Justus Kiprochir KIPRONO –  vloni byl druhý na našem závodě BRKEZ   a  Silas TOO –  vítěz  nedávného maratonu  v polské Wroclawi.

P e r l i č k y   z á v o d u 

Běží se z místa rodiště čtyřnásobného olympijského vítěze Emila Zátopka Kopřivnice, do místa  jeho posledního odpočinku Rožnova pod Radhoštěm.

Délka tratě  je 22,3 km, převýšení 370 m.

Muži mají na 2. a 10. km prémie (Štramberk a Veřovice), ženy  na 5. km (Ženklava).

Traťový rekord v kategorii mužů drží  Elisha Kiprotich SAWE (Benedek Team) 1: 10:27 hod. (r. 2012) a  v kategorii žen  Yada Consalater CHEMTAI (Benedek Team) 1:22:01 hod.(r.2014).

Letošního závodu se zůčastní běžci z našich partnerských měst  Zwonitz  a Myszków.

Vzhledem k tomu, že  se v roce 2002 uskutečnil  0- tý ročník, všech 13 ročníků  absolvovali, tito 3 běžci:

Jiří Engliš  ( 1938 )  CVK Opava, Miroslav Vrobel ( 1961 ) Atletický klub Emila Zátopka Kopřivnice a  Zdeněk Zeman (1968) Všechovice  (viz . obrázek)

 

10.ročník BRKEZ   15.9. 2012 432

Omezení dopravy

Upozorňujeme všechny účastníky Běhu rodným krajem Emila Zátopka, že ve stejný den jako Běh rodným krajem Emila Zátopka  se konají v Mošnově Dny NATO, s čímž souvisí přetížení dopravy. Proto všem doporučujeme vyhnout se po cestě do Kopřivnice Mošnovu!

  Startovné a přihlášky

Upozorňujme všechny běžce, abyste úhradu za startovné provedli na účet uvedený v e-mailu, který jste obdrželi po přihlášení do závodu, do 16.9.2015, aby Vaše platba včas dorazila na účet pořadatele. Za přihlášení  do závodu se počítají i běžci včas přihlášení na webové stránky závodu, s tím že platbu 200 Kč  provedou u prezentace.V případě problémů s přihlášením volejte po 17 hodině na telefon 604 130 820.

Informace k přihlašovacímu formuláři:

Kompabilita prohlížečů

Tento přihlašovací systém je kompatibilní se všemi moderními prohlížeči jako jsou např. Chrome a všechny jeho klony, Firefox, Safari, nebo Opera.
Bez větších potíží by měl systém fungovat i v prohlížečích Internet Explorer verze 9 a vyšší.

V případě, že používáte Internet Explorer verze 8, nebo nižší, přihlášky vám s velkou pravděpodobností korektně fungovat nebudou a v tom případě doporučujeme stáhnout si nějaký z níže uvedených prohlížečů. Je to zdarma a na Internetu vám bude určitě lépe.

Pro bezproblémové fungování přihlašovacího systému je nutný rovněž zapnutý JavaScript, který ale s velkou pravděpodobností zapnutý máte.

 

Označeno v Atletika dospělí, Nezařazené, Reportáže
Facebook
Partneři
Činnost klubu byla finančně podpořena:

AK EZ Kopřivnice