Petra ozdobila Mořkovského zajíce traťovým rekordem

Mořkovští turisté si v sobotu tradičně přivstali. V osm hodin již mají postavený stan, který bude sloužit jako bufet pro závodníky. Postupně se začínají houfovat děti s doprovodem rodičů. S paní ředitelkou závodu dětí Lenkou Kociánovou procházíme trať, lemovanou haldou zeminy a sutě. „ Bude to alespoň zpestření jednotvárných tras“-  souhlasně konstatujeme při obchůzce. Malí caparti si krátí chvilku volna šplháním na pahorek haldy zeminy. ,,Škoda, že se nepoběží přes tento kopeček“- s lítostí se svěřuje prcek. Zřejmě nepohoda odradila maminky od účasti na první atraktivní disciplíně – běhu s kočárky. Další kategorie již startují podle harmonogramu. Děti svádějí mezi sebou urputné souboje. I když dívky a kluci jsou hodnoceni zvlášť,  upoutají mě jejich prestižní  souboje. Punc atraktivity dodává fakt, když některé dívky vycházejí z těchto soubojů vítězně.

Řada běžců si pro jistotu otestuje trať, aby si zvolila do tohoto zrádného terénu vhodnou obuv. Jejich pocity se liší. Někteří mi s úsměvem sdělují: „ Je to dobré.“ Jiní zase konstatují:„ Při doběhu to bude klouzačka. Zavání to drštkopádem!“ Je půl jedenácté,  startuje hlavní závod. Mezi favority je dvojnásobný vítěz  Jakub Ambros, Vašek Bitala. Moc informací nemám o polákovi  Damanu Zawieruchovi., který se řadí mezi širokou plejádu běžců, kteří přijíždějí testovat  závody v našem regionu.

Vašek Bitala (Atletický klub Emila Zátopka Kopřivnice) doběhl na druhém místě

Postupně sbírám informace z tratě. Dozvídám se, že závodník s číslem 10 peláší jako vítr. Odpoutal se od čelní skupiny běžců  a neustále zvyšuje svůj náskok. Tato informace se potvrzuje. Damian Zawierucha ( KB Mosir Jastrzebie Zdroj)  dobíhá s náskokem do cíle v čase 33:58 min. Náš Vašek Bitala (Atletický klub Emila Zátopka Kopřivnice)  je druhý  za 35:12 min. Třetí je Tomáš Svoboda (Všechovice) má čas 37:40 min.

Ani další naši závodníci se neztratili v běžeckém poli.  Jakub Ambros doběhl v hlavní kategorii čtvrtý.  Mirek Vrobel zúročil výbornou formu a byl v kategorii C druhý. Maroda Pepika Kvitu úspěšně zaskočili v kategorii D další naši běžci. Čtvrtý byl Petr Jelínek a Jirka Bednařík doběhl pátý.

Petra Pastorová (MK Seitl Ostrava) byla v kategorii žen  pasována za favoritku. Tuto roli potvrdila v dnešním závodě. Navíc  se jí podařil husarský kousek. Na této náročné trati výrazně pokořila svůj traťový rekord  40:32 min. Její dnešní čas 39:07 min. není dílem náhody. Stojí za ním tvrdá dřina pod trenérským vedením trojnásobné české rekordmanky Aleny Peterkové. Na dalších pozicích doběhly další dvě naše závodnice  Kristina Čablová  ( AKEZK) za 44:10 min.  a  Darina Krausová (AKEZK ) v čase  44:27 hod.

Přestože se konala ve Frýdku-Místku konkurenční běžecká akce, hlavní závod Mořkovského zajíce, absolvovalo  58 běžců. V kondičním závodě  na 3 km si otestovalo formu 7 běžců. Běhu dětí se zúčastnilo  32 závodníků, z toho 17 jich bylo z Mořkova. Z Kopřivničanů první místa obsadily Veronika Hajdušková, suverénní Nikola Chovanečková a Lucie Šenkeříková.

Na závěr chci poděkovat za sponzoring místním firmám Machač – Malokapacitní jatka a Oldřichu Kuncovi- restaurace Společenský dům Mořkov. Děkuji za podporu Obecnímu úřadu v Mořkově. Zvláštní poděkování patří početnému týmu KČT a ZŠ a MŠ v Mořkově.

Výsledková listina bývá nejčastějším terčem poznámek a připomínek. Manželé Šádkovi ( AKEZK) se zhostili výborně role rozhodčích. Podobně chci poděkovat organizačnímu týmu z Atletického klubu Emila Zátopka. Zvláštní  obdiv u mne vzbudil Michal Keller, který  si před samotným závodem vzal na sebe několik úkolů. Navíc těsně před startem hlavního závodu si obul maratónky a vydal se na trať…

Označeno v Reportáže
Facebook
Partneři
Činnost klubu byla finančně podpořena:

AK EZ Kopřivnice