Pestrobarevná tvář Koridy

Dnešní Korida se pohrála s pořadateli i závodníky. Byla slunečná i zatažená, deštivá i chladivá. Obzvlášť běžci startující po jedenácté hodině se octli v polovině závodu ve spršce přívalového deště. S tímto handicapem se zdravě vyrovnali a pouze jeden závodník vzdal.

Vzhledem k tomu, že dnešní závod pořádal v ulicích města, se musely určité lokality totálně uzavřít a místy řešit jednosměrným provozem.Pro závodníky se vytvořila klidová zóna orámovaná zelení přilehlého parku.

Pořadatelé závodu nemohli předvídat počet účastníků, proto se pojistili verzí dvou startů. První skupinu tvořili veteráni nad padesát let a ženy.
Alena Peterková, držitelka českých rekordů na vytrvalostních tratích  ( 10 km, půlmaraton, maraton ) byla nejvzácnějším hostem a proto byla pověřena rolí startéra.

Hned v prvním kole čelo ovládla dvojice Vašek Filip a Láďa Martínek. Podobně se urputně bojovalo v kategorii šedesátníků. Pepík Kvita a Jirka Strakoš běželi téměř celý závod bok po boku. Jak již to bývá i když byl Pepík aktivnější, v závěru jej porazil Jiří o pouhé tři vteřiny.

Lenka Zbořilová neměla dnes výraznější soupeřku. Druhá Ranata Bachroníková zaostala za ní o čtyři a půl minuty. Za to v další ženské kategorii to bylo nabitější Darina Krausová vzešla vítězně ze souboje s Ivou Pachtovou.
O tom, že závody se dají pojmout v nadlehčeném a uvolněném tónu dokázala Radka Miturová.  Při moderování jsem ji na dálku  vyzval k ,, tanečku“. Radka neodmítla a svůdně křepčila  v rytmu disko.

Tomáš Polášek si odbyl premiéru v Lašském běžeckém klubu solidním výkonem. Je na začátku, věříme že do budoucna úspěšné běžecké kariéry. Jirka Bednařík i Vinca Šimko podali na trati standardní výkony.

O tom, že štafety mají dramatičnost se vědělo z předcházejících ročníků. Přestože mezi jednotlivými týmy byly rozdíly, stálé povzbuzování a humorné bonmoty dodaly tomuto klání náboj. Vítězství si odnesli MUFLONI ( A. Peterková,R. Macíček, A. Neuwirth, V. Šimko ) , před PENDOLÍNEM ( L. Šokalová, B. Najdek, D. Šindelek, p. Karkoška ). Třetí místo s jistotou uhájili HABIBI ( I. Zbořilová, R. Miturová, J. Brož, J. Švrček ).

V kategorii veteránů par excellence dostal ocenění 83-letý František Zikeš. Franto, věříme, že ještě dlouho budeš objíždět závody a tím propagovat běžecké hnutí!

Výsledky zde http://www.atletikakoprivnice.cz/soubory/V%fdsledky%20Korida%202011.pdf

Označeno v Nezařazené, Reportáže
Jeden komentář “Pestrobarevná tvář Koridy
  1. Anonymous napsal:

    Nádherné fotky !! Díky Jarek

  2. Anonymous napsal:

    Super fotky, super závod i zázemí…. . Při rozlučce jsi Žorži říkal, ať napíšeme případné připomínky pro příští ročníky. Osobně nemám co vytknout a dalším závodům přeji větší zájem ze strany všech běhuchtivých… za tu organizační snahu si to KORIDA určitě zaslouží!!! Žorži, děkuji Ti za příjemné dopoledne strávené v Kopřivnici. Raduz

  3. Anonymous napsal:

    Děkuji panu Haraštovi a jeho družině za vydařený, příjemný a v případě žen a veteránů i co se týká počasí bezchybný závod v pěkném prostředí parkového okruhu s rodinnou atmosférou, za téměř okamžité zveřejnění výsledků a fotografií a v neposlední řadě za rodičovský přístup, kdy jim není zatěžko projít šatny a zkontolovat, jestli tam něco jejich děti – běžci nezapomněli. Velká spokojenost. Petr Š.

Facebook
Partneři
Činnost klubu byla finančně podpořena:

AK EZ Kopřivnice