Perfektní závod v Dolní Lhotě

Nesmím propást dopolední závod v Dolní Lhotě a rodinnou oslavu v Kopřivnici, která začíná ve dvanáct hodin. Jsou to dva cíle, které vymezují mé manévrovací možnosti. Po dlouhé době sedám do auta jako řidič.Je to náhoda anebo osud? Nebloudím. I když na některých uzlových bodech postrádám směrovku. Před půl devátou jsem v cíli. Daří se mi najít poslední místečko na improvizovaném parkovišti u fotbalového hříště.
Všude kolem je pohoda. Závodníci absolvují klasický rituál. Vyplnění přihlášky, převlékání, stečink.
I pro mne neběžce má každá chvilka cenu zlata. Rozmlouvám s kamarády, s běžci, sbírám materiál pro reportáž. Najednou mě vyruší Rosťa. Je jako rezervoár plný nových inspirací, podnětů a návrhů kolem BezvaBěhu. Probírám s ním téma rodící se giga akce do nejmenších detailů.

Otec a syn Mikovi se dají poznat v davu rychlostí pohybu. Jako pořadatelé se nezastaví. Oslovuji mladšího z nich Aleše.

„ Jaké jsou novinky letošního ročníku“?
„ Především je to nová trať závodu. Běží se do Zátiší, kde je obrátka. Cíl je v místě startu na fotbalovém stadionu. Trať není tak kopcovitá jako v minulosti. Převýšení je 60 metrů.“
,, Časté dotazy běžců bývají ke skutečné délce tratě závodu“.
,, Máte pravdu. Je úředně změřena, potvrzena atestem. Měří přesných deset kilometrů“.

Ivo Domanský ostřílený harcovník, hravě zvládá moderátorský post. Krmí nás žhavými novinkami. ,, Je zde Štefko, Blaha, Mikulenka, Aleš Miko- široký výčet favoritů. Kdo z nich nakonec zvítězí? Bude to jistě zajímavý souboj na trati“.
Fronty u prezentace nasvědčují, že dnes padne účastnícký rekord. Loňských 116 pokořuje dnešních 168 běžců. Ještě před desátou hodinou je u prezentace had příchozích. S mírným zpožděním, výstřelem startéra se rozpohybuje dav běžců.
Kolem mne se snaží řada paparazzů vyhledávat co nejlepší pozici pro záběr. Zajímavé, jsou to většinou ženy, které se naučily ovládat téměř profesionálně foťáky. Zřejmě proto, že jejich protějšky jsou mezi běžci.
Moderátor nás průběžně informuje o situaci na trati. Podle předpokladů na čele je Štefko, Mikulenka, Blaha. Před obrátkou již Blaha začíná ztrácet na dvojici v čele. V závěru má více sil Mikulenka a probíhá cílem s devítivteřinovým náskokem před veteránem Štefkou.
Náš Vašek Bitala je osmý, Miloš Macíček na solidním čtrnáctém místě. Jirka Bednařík dobíhá v nabité konkurenci běžců nad šedesát let šestý.

V ý s l e d k y
Muži:
1. Petr Mikulenka ( Slezan F-M ) 31:43
2. Robert Štefko ( AK Kroměříž ) 31:52
3. Tomáš Blaha (AK ASICS Kroměříž ) 32:55

Ženy:
1. Petra Pastorová ( MK Seitl Ostrava ) 39:17
2.Adéla Esentiérová ( Baláž Extréme Team) 41:03
3. Ivana Zbořilová ( Baláž extréme Team) 42:52

Po hlavním závodě pokračuje vyhlašování výsledků Moravskoslezského poháru 2010. Má zvláštní zvláštní glanc. V hlavní kategorii mužů do 39 let zvítězil Václav Bitala, před Milošem Macíčkem oba jsou z Lašského běžeckého klubu. V ženách byla naše Andrea Krstevová na 3. místě. Do třetice v kategorii mužů nad 60 se umístil Jirka Bednařík na druhém místě. Aby toho nebylo málo Jirka vyhrává v tombole kolo!
Dnešní závod v Dolní Lhotě měl řadu superlativů. Zasloužil se o to pořadatelský tým pod vedením Aleš@Miroslav Miko. Patří jim za to velké poděkování.

Označeno v Nezařazené, Reportáže
Facebook
Partneři
Činnost klubu byla finančně podpořena:

AK EZ Kopřivnice