Parádní červen v podání kopřivnických atletů

Červnová bilance kopřivnických atletů je opravdu parádní. Ze všech akcí celomoravského a republikového formátu dovezli medaile, padla spousta osobních a také několik klubových rekordů, a to nás těší!!!!

Mistrovství ČR ve vícebojích

Na Mistrovství ČR ve vícebojích, které hostil 2. – 4. 6. 2023 Přerov, zazářila především Adéla Tkáčová, která zvítězila v osobním rekordu 5569 b., který je zároveň nejlepším letošním českým výkonem mezi juniorkami a druhým nejlepším výkonem mezi ženami. Bodovým ziskem potvrdila splnění kritéria pro start na ME juniorů 2023. Výborně si ale vedla i Anna Marie Chalupová, která vybojovala mezi staršími žákyněmi vynikající 4. místo v osobním rekordu 4705 bodů. Celkem na šampionátu startovalo 5 atletů AKEZ Kopřivnice, přičemž Jan Chalupa vybojoval mezi mladšími žáky 11. místo se ziskem 2131 bodů, Michaela Richterová mezi mladšími žákyněmi 13. místo se ziskem 2627 bodů a Dalibor Drda mezi staršími žáky 14. místo se ziskem 3894 bodů. Vítězství mezi dorostenci, už v barvách Třince, vybojoval náš odchovanec Daniel Hanzelka výkonem 7029 bodů.

Výsledky MČR víceboje 2023

Mistrovství Moravy a Slezska dorostu a juniorů

Na Mistrovství Moravy a Slezska jednotlivců v kategorii dorostu a juniorů, které hostilo první červnový víkend Znojmo, respektive Břeclav, potvrdili naši atleti aktuální výkonnost. Celkem jsme získali sedm medailí a dovezli několik osobních rekordů: 1. A. Slívová, 3000 m juniorky, 10:24,96 min., osobní a klubový rekord!, 1. M. Bělunková, dálka dorostenky, 547 cm, 2. Š. Holub, 300 m př. dorostenci, 40,78 s, OR!, 2. Š. Bartoň, koule dorostenci, 13,22 m, 3. A. Huňková, 300 m př. dorostenky, 45,70 s, OR!, 3. M. Kotek, 100 m dorostenci, 11,43 s, 3. P. Pešlová, 100 m př. dorostenky, 14,73 s. Vítězství mezi muži vybojoval ve vrhu koulí náš odchovanec Tomáš Bortel, a to v osobním rekordu 16,65 m.

Mistrovství Moravy a Slezska dorostu – Znojmo, 3. 6. 2023

Mistrovství Moravy a Slezska juniorů – Břeclav, 4. 6. 2023

Mistrovství Moravy a Slezska staršího žactva

Na Mistrovství Moravy a Slezska jednotlivců v kategorii staršího žactva, které se konalo 10. 6. 2023 v Olomouci, sbírala většina mladých závodníků především zkušenosti, dovezli jsme ale i dvě medaile, a to rovnou zlaté. Zlato vybojovala v běhu na 200 m překážek žákyň Anna Marie Chalupová, a to skvělým výkonem 28,90 s, který byl obrovským osobním rekordem a zároveň vedoucím národním výkonem mezi žákyněmi. Skvěle si vedl i Stanislav Jabůrek mezi oštěpaři, který zvítězil osobním rekordem 49,77 metrů. V tu chvíli byl Standův výkon novým klubovým rekordem. Nevydržel ale dlouho. Hned 15. 6. 2023 je na 3. kole KP družstev překonal premiérovým hodem za padesátimetrovou hranici – 51,21 m!!! Moc gratulujeme!

Výsledky MMaS staršího žactva – Olomouc, 10. 6. 2023

Družstva

Družstva potvrdila v červnovém pokračování soutěží předpoklady. Juniorky vybojovaly ve 2. kole MMaS družstev třetí příčku, kterou okupují i v celkovém pořadí a jsou tak na nejlepší cestě za postupem na podzimní Mistrovství ČR. Starší žákyně vybojovaly ve 3. kole krajského přeboru 4. místo, celkově jim patří pátá příčka a téměř jistě je nemine postup do semifinále MMaS družstev. Starší žáci jsou ve stejné soutěži vzhledem k nízkému počtu atletů mimo postupové pozice. Mladší žactvo vybojovalo potěšující druhé místo v domácím štafetovém kole! Gratulujeme!

Přípravka

Přípravce se v Beskydském poháru přípravek a Atletické lize minipřípravek opravdu daří. Nejvíce vavřínů sbírá starší přípravka dívek, které patří v průběžném pořadí soutěže parádní druhé místo s malým odstupem na vedoucí Frýdek. Stejně dobře si vede i mladší přípravka kluků, které zatím rovněž patří druhá pozici, bude jí ale muset ještě potvrdit. Na medailové pozici je i starší přípravka kluků, které patří třetí místo. A těsně pod stupni se zatím nachází mladší přípravka dívek, která je aktuálně čtvrtá. Těšíme se na podzimní souboje v určitě napínavém závěrečném šestém kole!

Gigant a Mistrovství Moravy a Slezska mladšího žactva

Víkend 17. – 18. 6. 2023 patřil Gigantu, tedy MČR dorostu a juniorů, o kterém jsme již psali. Jen pro připomenutí ozdobili jsme se skvělou bilancí tří zlatých a jedné bronzové medaile. Zároveň padlo několik klubových rekordů – Adéla Tkáčová 100 m př.=13,76 s, Ema Feilhauerová 400 m př.=59,22 s, Mikuláš Kotek 100 m=11,21 s, Šimon Holub 300 m př.=40,60 s, Simona Šenkeříková 3000 m př.=12:55,80 min., Amálie Hanzelková 5000 m chůze=34:49,82 min. Některé výborné klubové rekordy padly během jara jinde a jejich aktéři se jim pak na gigantu přiblížili. Vytvořili je Lucie Šenkeříková – 2000 m př.=7:40,01 min. a Mikuláš Kotek – 200 m=22,90 s.

V neděli 18. 6. 2023 se konalo také Mistrovství Moravy a Slezska jednotlivců v kategorii mladšího žactva. Dovezli jsme celkem šest medailí. Tu nejcennější vybojoval Jan Chalupa v oštěpu výkonem 31,93 m a kvarteto dívek Samoilenko, Quittová, Palová, Nováková ve štafetě 4 x 60 m výborným časem 32,13 s. Stříbro a skvělý osobák 44,07 s z běhu na 300 m si z Třince odvezla Elena Nováková. Sekundovala jí ve stejné disciplíně třetí Nela Palová s osobním rekordem 44,45 s. Třetí místa vybojovali ještě Aneta Ermisová v hodu krikeťákem výkonem 46,20 m a Honza Chalupa ve skoku dalekém výkonem 493 cm. Gratulujeme!

M ČR dorostu a juniorů – Praha, 17.-18. 6. 2023

MMaS mladšího žactva – Třinec, 18. 6. 2023

Mezistátní a mezikrajové utkání

Poslední červnový víkend patřil mezistátnímu utkání juniorů v Banské Bystrici a mezikrajovému utkání staršího žactva v Olomouci. Na obou akcích jsme měli své zástupce. V Banské Bystrici startovala Adéla Tkáčová v běhu na 100 m překážek, kde vybojovala třetí místo časem 14,11 s a ve štafetě 4×100 m, která skončila druhá. Celkově brala Česká republika 2. místo. V Olomouci zvítězil Stanislav Jabůrek v hodu oštěpem, a to výkonem 49,73 m. Anna Marie Chalupová vybojovala 2. místo ve skoku dalekém výkonem 552 cm, což byl výborný výkon, letos už ale skočila dále, a to 15. 6. v Opavě, kde si vytvořila osobní rekord 565 cm. Anička byla i součástí štafety 4×60 m Moravskoslezského kraje, která zvítězila výborným časem 29,30 s. Celkově skončil Moravskoslezký kraj na třetím místě.