Palkovické martyrium

Palkovice-Kubánkov   28.8.2015

Palkovice nikdy více, to byly moje první myšlenky po doběhu závodu. Pro turistu krásná panoramata, ale pro běžce, závodníka trpká zkušenost. Byl jsem zde poprvé, a tak jsem s úsměvem sobě vlastním nastupoval na start. Teplota sice přesahovala třicítku, ale na to jsme si už letos zvykli.

30.8 (3)

První asi 4 km to byla paráda, mírné vlnky, dostatek sil, takže optimismus byl namístě. To jsem ještě netušil, jaké peklo mě čeká. Pravotočivá zatáčka a první stoupání. Říkal jsem si , ten kousek to vydržím, ale ten kousek pořád neměl konce. Za každou zatáčkou, kdy už jsem čekal, že se to konečně zlomí se objevilo nové stoupání a tak jsem v naději šlapal asi 20 min. a začal přemýšlet, jestli je Mont Everest skutečně nejvyšší horou světa. No nakonec jsem to přežil, ale k mému překvapení, ani seběh se mi moc nezamlouval. Kamení a šotolina, samá zatáčka a opět nekonečno. Otlučené nohy zaražené až někde v neslušných místech. Veškerý optimismus zmizel v propadlišti dějin a já se těšil do cíle. Ale co to, přichází poslední fáze běhu, můj celkem oblíbený asfalt, ale vůbec se mi to nelíbí. Nohy už v těch neslušných místech zůstaly a já prožívám své třetí nekonečno. Domů daleko, do cíle daleko, ale nakonec jsem se tam nějak nevědomky domotal s hořkým úsměvem sobě nevlastním, zhltnul jsem párek nevalné chuti, což mi nepříjde jako ideální doplněk energie. Utrpěl jsem sice v kategorii vítězství, ale cítil jsem se spíše jako poražený, když mě potupil nějaký směšný kopec s přiblblým jménem Kubánkov. Jako výprava jsme opět nezklamali a posbírali samá cenná umístění. Vašek Bitala vyhrál absolutně, Darina Krausová vyhrála tu hezčí kategorii žen. V polodůchodcích mě na stupních ze třetího místa jistil Pepík Kvita a dědkům nad sedmdesát bezkonkurenčně kraloval Petr Navara. V předdůchodcích  bral Jirka Zátopek bramboru, ale jejich cena už se pomalu blíží zlatu, tak mohl být taky spokojen.

DSC_0116-001

Cesta domů proběhla opět v humorném duchu, jen ten podvodní párek mi trošku narušil domácí předpouťovou atmosféru a hlavně jsem zvědav, k jakým účelům použije Darina čelovku, kterou vyhrála v tombole, když prý potmě neběhá? 

S a š a    N e u w i r th

 

 

Označeno v Atletika dospělí, Reportáže
1 komentáře “Palkovické martyrium
  1. Roman/HOLKI napsal:

    Letos se mě taky zdál ten Kubánkov nekonečný ten závěr stoupání po té šotolině.Byl by zde asi i dobrý závod v běhu do vrchů se solidní délkou přes 7 km.To nekonečno kdy už přijde vysílač a trasa se přehoupne jsem prožíval stejně jako Saša píše a to jsem trasu znal z loňska a ne asi moc ten závěr stoupání.Mě závod sedl akorát jsem byl docela dva dny z toho běhu ve vedru na této těžké trati mrtvý a až alergický na další tropy co přicházeli opět.

Facebook
Partneři
Činnost klubu byla finančně podpořena:

AK EZ Kopřivnice