Novojičínský půlmaraton

Dalším závodem Novojičínské běžecké ligy a Lašské běžecké ligy byl v sobotu 13.5.2023 Novojičínský půlmaraton.
V rámci tohoto závodu byly závody dětí a jako hlavní závod – půlmaraton. Start byl na náměstí v Novém Jičíně a běželo se do Hostašovic k nádraží, kde je obrátka a zpět. Půlmaraton bylo možno absolvovat celý, nebo ve dvoučlenných štafetách a to v kategoriích muž, ženy, mix, kde jeden člen štafety běžel na obrátku a druhý zpět.
Náš klub měl v tomto závodě velmi hojné zastoupení. Kamkoliv se člověk podíval, viděl dres Atletického klubu Emila Zátopka Kopřivnice.

Někteří zástupci našeho klubu se podívali i na stupně vítězů. Byli to:

Zbyněk Škuca – 3. místo v nejmladší mužské kategorii (celkově 4. místo)
David Hanke – v kategorii 50-59 let získal stříbro
Pepík Kvita – v kategorii nad 70 let vybojoval taktéž 2.místo.

V ženách získala při své premiéře na půlmaratonské trati v nejmladší kategorii 3. místo Dany Valová.
V kategorii mírně zkušených žen se zadařil našemu klubu čistý hattrick. Obsadili jsme všechna 3 místa. Zvítězila Martina Mazáčová (celkově z žen druhá), druhá skončila Katka Polášková a třetí místo vybojovala Darina Krausová.

Ve štafetách zabodovala Andrea Linhartová, která spolu s Veronikou Pavlíčkovou vybojovala stříbro.

I ostatní zástupci klubu odvedli výborné výkony, se kterými byli spokojeni. Kategorie byly totiž velmi kvalitně obsazeny. Největší kvalitu měla mužská kategorie 40-49 let, kde někteří naší běžci dosáhli velmi dobrých časů a přesto se nevešli na stupně vítězů.
Všem patří poděkování za příkladnou reprezentaci a hojnou účast na tomto závodě.