Nová cyklotrasa

Hlavou se mi rojí  myšlenky na zítřejší premiérový běžecký  závod  RYBSKÝ TRHÁK. Odpoledne po třetí hodině, se rozhoduji  udělat přítrž myšlenkovým pochodům. Teploměr vyšplhal  na dvacet stupňům, dešťové mraky se roztrhaly. Nic mi nebrání osedlat kolo a vyrazit směrem k Lubině.

 Ve čtyři se má otevřít nový úsek cyklostezky do Vlčovic. V minulosti jsem párkráti projel trasu  Příbor – Lubina. Byl jsem zvědavý na navazující úsek. Když jsem dorazil na start, spadla mi čelist. Z lidské masy a nezbytných kol se vytvořil špunt. Ve čtyři hodiny vyrazilo několik desítek cyklistů a inlinistů  směrem k Vlčovicím. S obtížemi  jsem se prokličkoval mezi jezdci. Najednou se přede mnou otevřela kouzelná  krajina. Kopečky jsem  viděl z jiného úhlu a hlavně mě neohrožovaly auta. Původně měla trasa kopírovat tok řeky Lubiny, ale když povodně utrhly na dvou místech části břehů, upustilo se od této vize.

 Prodral jsem se Vlčovicemi a záhy jsem se ocitl před  restaurací Tempo. Projít  přes cestu byl sysifovský problém. Téměř minutu jsem stál a čekal  na vhodný okamžik  jak se dostat na druhou stranu. Tiráci si jeli svým tempem. Snížení rychlosti pro ně znamená ztrátu času. Navíc když se mezi ně vmísily osobáky, hrozil masakr.

Po chvilce  když se vyprázdnila cesta, poklusem jsem zdolal finální úsek. Pak  jsem si v hospodě vystál frontu na pivo. V sále jsem si zanotoval z kapelou KONDOŘI. Domů jsem se vracel s předsevzetím, že příští týden se opět projedu po nové ,,bezpečné trase.“  

Označeno v Reportáže
Facebook
Partneři
Činnost klubu byla finančně podpořena:

AK EZ Kopřivnice