Naši běžci si dovezli dvě vítězství

Hornická desítka  4.11.2017

První listopadová  sobota byla běžeckým svátkem nejen v regionu, ale i v rámci ČR. Opět se potvrdilo, že Hornická desítka je lákadlem nejen pro kondiční běžce, ale i českou vytrvaleckou špičku.

U Národního domu se sešli stovky sportovců a milovníků aktivního pohybu. Soutěžní běhy zahájili nejmenší caparti s rodičovským doprovodem. Pak na ně navázaly žáci, až  po dorost.  V těchto  soutěžích  startovalo 1 149 běžců.  Po ,,Běhu pro zdraví,“ následoval závod mílařů. Hlavní závod na 10 km, který tvořily tři okruhy, odstartoval ve 14,30 hod. se vydalo rekordních  911 běžců.

Hned v prvním kole se vytvořila na čele čtyřčlenná skupina běžců, ve které byli Marek Chrascina z TJ TŽ Třinec, Tomáš Navrátil z AK Kroměříž, Robert Míč z BSK Univerzita Brno  a náš Vašek Bitala.  Ve třetím, rozhodujícím kole vystupňoval tempo Tomáš Chrascina a do cíle doběhl v čase 31:12. Druhý byl Tomáš Navrátil v čase 31:31. O šest vteřin za ním doběhl Robert Míč, za kterým zaostal pouhou vteřinu  Tomáš  Lichý. Náš Vašek Bitala potvrdil v závěru letošní sezony výbornou fazonu a skončil v celkovém pořadí  na  vynikajícím pátém místě v čase 32:01. Navíc Vašek vítězil i ve své věkové kategorii. Podobně Saša Neuwirth  vyhrál  v kategorii veteránů 60+ (38:34)!

Největší  aplaus  při vyhodnocení vítězů sklidil  Vincent Bašista  z OÚ Demjata (SR)  ve veteránech nad  nad 75 let. Přestože ve své kategorii neměl žádného soupeře, se snažil podat co nejlepší výkon o čemž svědčí jeho čas 45: 30. Po převzetí ceny řekl: ,,Jezdím sem rád, vládne tu prima atmosféra. Pokud vyhlásí pořadatelé  další věkovou kategorii, nad  80  let, přijedu sem opět!“

V ženách si  od počátku  na čelní pozici hlídala tempo Simona Vrzalová z SSK Vítkovice , která zvítězila v čase 34:27. Obdivuhodný  výkon podala několikanásobná vítězka tohoto závodu Petra Kamínková, která udržuje dlouhodobě vysokou výkonnost.  Petra  doběhla v čase  34:56. Třetí byla Adéla Stránská z INOV -8 Teamu  v čase 35:51.

Z dalších našich běžců  za pozornost stojí jejich  umístění v jednotlivých  kategoriích. Čtvrtý byl David Hanke (37:22), Pepík Kvita ( 46:38), Jirka Bednařík (51:32) a pátý Petr Navara (56:54). V nabité kategorii doběhl  na hezkém 13. místě  Dobiáš Ondřej (34:24).

Organizátoři závodu  z atletického  oddílu Frýdek – Místek  pod vedením  Josefa Nejezchleba  připravily pro běžce a příznivce tohoto sportu tradičně precizně zorganizované závody, za co jim patří veliké poděkování.