Naši běžci potvrdili ve Veřovicích dobrou formu

Veřovská desítka  16.4.2016

Již potřinácté patřilo sobotní dopoledne ve Veřovicích  běžcům.  Tradičně se před hlavním závodem rozběhl  kolotoč  závodů v dětských a mládežnických kategoriích. Bylo potěšení sledovat dramatické soutěže na tratích, které se klikatily v přilehlých uličkách  obce.

DSC_0151

V jedenáct hodin  se vydalo na trať hlavního závodu rekordních  128 závodníků   Na úvodních kilometrech se vytvořila sedmičlenná skupinka běžců. Postupně se začala tato skupinka trhat,  způsobil to i  pozvolný stoupák. V závěrečné fázi závodu na čele vévodila již jen  dvojice Milan Hrazděra (SSK Vítkovice) a  náš Jakub Ambros (Atletický klub Emila Zátopka Kopřivnice).  Za nimi bojovali  jednotlivci, roztroušeni na silnici  o lepší pozice. Bohužel i zásluhou netolerance některých řidičů se  jim komplikovala situace. Naštěstí se všechno  odehrálo v mezích bezpečnosti.

DSC_0188

V závěru závodu měl více sil  Milan Hrazděra , který doběhl do cíle v čase  32:57 min.  Druhý Kuba  Ambros získal pomyslné stříbro za  33:11 min.  Roman  Hurtík ( AK Asics Kroměříž )  si oproti  loňsku o stupínek pohoršil, přesto  i o něj musel bojovat.  V závěru posbíral zbytky sil a nasadil k rozhodujícímu útoku a doběhl třetí za 33: 36 min.

V ženách zvítězila  Adéla Esentiérová (Baláž Extreme Team)  v čase 40:42 min. Druhá doběhla  Alice Zachariášová (Orel Židenice) za  41: 18 min. Třetí byla  Hana Legerská ( SSK  Vítkovice)   za 43:50 min.

Výborně si počínali další naši  běžci.  Darinka  Krausová zvítězila ve své  kategorii ( 44:25 min.), podobně uspěli Saša Neuwirth (38:24 min.) a Petr Navara (55:29 min.). Těsně pod stupni vítězů skončil  Jirka Zátopek (40:16 min.).

DSC_0230

,,Veřovská desítka“ se opět vydařila. Výborný guláš, zásluhou kuchaře pana Šmahlíka,  perfektně připravený závod, za kterým stojí rodina Kellerova a početný pořadatelský tým. Za to Vám patří velké poděkování!