Naše výprava dominovala na štafetovém maratonu ve Francii

Vyhráli jsme co se dalo. Tak lze shrnout účást naší výpravy na štafetovém maratonu ve Francii. Dvě štafety, mužskou a smíšenou, postavil náš klub v závodě Ekiden Maraton, který se již popáté konal blízko Paříže v přírodní rezervaci městečka Saint Quentin en Yvelines. Celá jeho trasa byla rozdělena na 6 úseků v pořadí 5-10-5-10-5-7,195 km. Běhalo se na 2,5 km dlouhém okruhu tvořeném převážně šotolinovým povrchem. V neděli, hodinu před startem, nás přivítalo velmi chladné ráno, když byly pouhé 4 stupně. Mužské družstvo tvořili Jakub Ambros, Vašek Bitala, Martin Keller a Radek Macíček. Kuba a Vašek absolvovali 2 úseky (1.+5. a 2.+6.). Smíšené družstvo sestávalo z Kristiny Čablové, Pavla Michny, Francouzky Nathalie Dorin a Jirky Zátopka. Zde dva úseky proběhli Krista a Pavel (1.+5. a 2.+6.). Obě štafety zaznamenaly vyrovnané a maximální výkony svých členů. Mužská vyhrála v absolutním pořadí, když časem 2:24:52 posunula zdejší traťový rekord téměř o 20 minut. Druhou štafetu v pořadí za sebou nechala s pohodlným náskokem 5:27 min. Smíšená štafeta skvěle napodobila své kolegy a doběhla v celkovém pořadí 3. Navíc suverénně vyhrála svou kategorii časem 2:42:02. Na druhou v pořadí získala úctyhodných 21:01 min. Bohužel ne všem členům to stačilo. Vašek si jako třešničku na dortu odnesl z tomboly hlavní cenu v podobě týdenního pobytu ve Francii pro dva.

Fotogalerie

6 komentářů “Naše výprava dominovala na štafetovém maratonu ve Francii
  1. Roberk Šádek napsal:

Velká gratulace k výsledku. Nějak mi unikla informace o „manažerce“ výpravy…:-)

• Kuba napsal:

Tento postřeh bohužel neunikl ani samotné „manažerce“ výpravy 🙁 Vše bude napraveno v dalším článku 🙂

2. Tomáš napsal:

Dobrá reklama pro klub i Vás.Gratuluji.

3. David H. napsal:

Připojuji se ke gratulaci. Reklama jak má být.

4. Lukas Merenda napsal:

At cely svet vidi ze AKEZK je NEJLEPSI!!! Velka gratulace vsem!

5. Saša N. napsal:

Gratuluji k pěknému výsledku i reprezentaci klubu. Tiše závidím určitě skvělou atmosféru :-)jak sportovní, tak společenskou, protože vím, že v roce 2007, kdy jsme tam byli na běhu Paříž- Versailes to byl nezapomenutelný zážitek, což určitě Kuba i Pavel Mišna :-)potvrdí. Od pece Vás zdraví Saša Neuwirth