Náročný závod ovládl Kuba

B ě h    o b o r o u   sobota 18.8.2018

Výsledky – Běh oborou 18.8.2018

Před dvaceti lety se rozhodl uspořádat  Jirka Bednařík v okolí svého bydliště běžecký závod. Zvlněný terén, nádherné rozhledy na panorama krajiny jej vybízelo jet dál, za obec. Cesta ho magneticky naváděla vjet do Hukvaldské obory, za kterou se tyčila houšť vzrostlých stromů- líp, javorů, bříz a hlavně dominantních kaštanů. Projížděl na kole po klikaté, místy hrbolaté cestě. Zastavil se až před symbolickou sochou lišky Bystroušky. Navíc mu nahrával fakt, že na tachometru se mu  objevil pátý kilometr…

Je sobota  18. srpna 2018. Opakuje se koloryt předcházejících letních dnů. Teploměr šplhá ke třicítce. Před kulturním domem v Mniším je neobvykle živo. Jirka Bednařík již od brzkého rána připravuje se svoji rodinou zázemí pro konání závodu.

V deset hodin se vydává na trať šedesát běžců. Již po několika metrech se ve stoupání „utrhne“ Aleš Miko (SSK Vítkovice).  Jeho nástup sleduje s mírným odstupem náš Kuba Ambros. Po obrátce, na šestém kilometru se Kuba odhodlá k útoku. Nasadí ostřejší tempo a jde před svého soupeře, který nezachytí jeho úprk. Kuba vítězí v čase 35:10. Aleš Miko si udrží druhou pozici ( 35:33). Těsně za ním dobíhá Vlastimil Lysák ( 35:46 )  s výstižným klubovým názvem  F Klidu Sport Team Brno. Na hezkém čtvrtém místě konči náš Ondra Dobiáš ( 37:09).

Kuba Ambros mi po závodě řekl:,, Běh  oborou“ je specifický, náročný závod. Běžci musí zdolat cca 200 metrové převýšení se zvlněným profilem a spoustou zatáček. Je stavěný pro silové běžce.“

V kategorii žen zvítězila Magdaléna Drastichová z MK Setil Ostrava (44:41). O pouhé čtyři vteřiny za ní doběhla  naše Darina Krausová, která navíc zvítězila v kategorii žen nad 35 let. Celkově třetí  byla  Alžběta Dirnerová z AVA (50: 29).

Z našich klubových  běžců tradičně uspěli veteráni. V kategorii 40+ obsadil David Hanke čtvrté místo ( 42:10). V kategorii  60+ zvítězil Saša Neuwirth  ( 41:59), čtvrtý  byl Pepík Kvita ( 47:39)  a šestý Petr Jelínek ( 51:53).

Běžecká skupina Pomalých šípů, pod taktovkou Saši Neuwirtha, je v plné přípravě na Běh rodným krajem Emila Zátopka. Běh oborou absolvovala pětičlenná skupina. Nejlépe si vedla Kateřina Polášková  (51:15), která získala ve své kategorii bronzovou medaili. Úspěšně zvládli trať i další členové tohoto týmu- Monika Máchová, Josef Orság  Libor Polášek a Pavel Slíva.

Jirka Bednařík nenechává nic náhodě, jeho početný rodinný tým šlapal jako hodinky. Proto patří Jiřímu, jeho rodině a partě pomocníků, veliké poděkování za uspořádání dvaceti ročníků Běhu oborou!

Za úspěšné organizování všech 20 ročníků Běhu oborou převzal J. Bednařík, ocenění od Ing. M. Kopečného, starosty města Kopřivnice