Náročná trať prověřila vytrvalce

V sobotu 14.8.2021 se konal jubilejní 10.ročník INOV-8 HOSTÝNSKÉ OSMY, jejíž trasa je proslulá svým tvarem, připomínajícím osmičku se středem na Tesáku. Tradiční trať měří s lehkými obměnami kolem 65 km a letos přibyla navíc výroční stopětka, na které se nastoupalo přes 5 100 výškových metrů.

Závodí jednotlivci v kategoriích muži, ženy a dvoučlenné týmy v kategoriích muži, ženy, mix a pak rozlišení dle věkových kategoriích.

Motto závodu: “Pojď do toho a překonej Hostýnské vrchy“,  letos ze členů AKEZK přilákalo Darinu Krausovou a Jiřího Linharta. Oba startovali v týmech na trati 65 km s převýšením +3 100 m.

Darinka Krausová s týmovým parťákem Martinem Svobodou zvítězila v kategorii týmů mix nad 90 let v perfektním čase 9:49:57. Jiří Linhart s kolegou Davidem Lauterbachem ve výsledném čase 8:36:41 dosáhli na celkově na  5. místo mezi všemi týmy a skvělé 2. místo v kategorii muži 70 až 89 let.

Závod v polovině srpna má jisté predispozice ke slunečnému počasí. I letos počasí vyšlo na jedničku! Teplota teploměru vystoupala na třicítku a závodníci si po hodinách na přímém slunci užili svoje. Není se proto čemu divit, že mnozí ze závodu po čase odstoupili. O to více. gratulujeme těm, co závod dokončili a podařilo se jim dokonce umístit!

Andy

Označeno v Atletika dospělí, Reportáže
Facebook
AK EZ Kopřivnice