Mořkovský zajíc

1. 4. 2023 proběhl 14. ročník Mořkovského zajíce.

VÝSLEDKY – celkové, kategorie, dětský Zajíček

FOTOGALERIE – Juraj Harašta, David Sobek, Peťa Rašková, Tonda Votýpka, Franta Raška, Jiří Kozubík

VIDEA – start a doběh do cíle, ze startu, doběh vítěze, video z cíle, reportáž KTK, článek Kopřivnické noviny

1.dubna odstartoval další ročník Lašské běžecké ligy tradičním „zahřívákem“ – Mořkovským zajícem. Parta kolem Radka Rašky připravila perfektní zázemí a závod. Předpověď počasí nebyla úplně lichotivá a přesně tak to po ránu vypadalo… zima a sychravo. Ale co pokazilo počasí, napravily usměvavé tváře zapisovatelek při registraci a v bufetu se také rozdávaly úsměvy o sto šest a nejen úsměvy. Pro všechny běžce byla připravena voňavá nadílka od hlavního sponzora závodu – Machač řeznictví a uzenářství. Závod také podpořilo město Kopřivnice a firma Cemix.

Na startu závodu se nakonec sešlo 125 závodníků a konkurence byla nabitá více než obvykle. Svědčí o tom i fakt, že byl překonán traťový rekord jak u mužů o 30s , tak i u žen o 33s. Vítězi a zároveň držiteli traťových rekordů se stali Pavel Cimbálník – AC Sportguides Rožnov p.R (33:53) a Barbora Lučanová – Atletika Nový Jičín (39:18).

Zástupců našeho klubu bylo také více než obvykle a k vidění byly krásné výkony ve všech kategoriích:

Dari Krausová ( 44:30)

Lašská běžecká liga byla tímto pro rok 2023 zahájena. Ať se všem daří a uvidíme se na startu dalšího závodu už ve středu 5. 4. Kolem Libotína.

Martina M.

Řekli nám k závodu:

Radek Raška (ředitel závodu): Jsem rád, že celá událost proběhla bez vážných komplikací a hlavně, že nedošlo ke zranění některého z účastníků. Největší obavy jsem měl z předpovědi počasí, které bylo letos, na rozdíl od loňska, doslova milosrdné. Poděkování patří všem členům organizačního týmu a samozřejmě všem sponzorům, kteří svým dílem přispěli k uskutečnění závodu a obzvlášť děkuji firmě Machač – řeznictví a uzenářství za štědré startovní balíčky plné voňavých uzenin!
Pro mne velikým překvapením byla vysoká účast běžců, i těm děkuji za vytvoření perfektního sportovního dopoledne, které ozdobili velice kvalitními výkony. Budu se těšit opět za rok na stejné trase!

David Hanke: Velmi dobře zorganizované běžecké klání nabídlo pěknou trať se záporným, ale ne lehkým profilem. Start tentokrát proběhl z hloubi startovního pole. Od začátku až do 5 km trať stoupá a snažil jsem se běžet s rezervou, ale zároveň svižně. Po 5. km začíná dlouhé a prudké klesání, kde se to pustilo, co to šlo. Poslední 4 km po cyklostezce jsem držel vesměs pravidelné tempo. Pocity ze závodu jsou super, běželo se celou dobu dobře, bez nějaké krize a na mé poměry i rychle.