Mořkovský zajíc

V sobotu 20. března, pár hodin před nástupem astronomického jara se uskutečnil třetí ročník Mořkovského zajíce. Tento běh zaznamenal rekordní účast. Na start se postavilo 103 závodníků. Důvodem vysokého zájmu bylo zařazení této akce do Moravskoslezského poháru a dobré počasí. Bylo zataženo a teplota se vyšplhala na 15 0C. Jediným nepříznivým faktorem byl silný, nárazový vítr.
Výbornou formu na začátku letošní sezóny potvrdil Vašek Bitala z Lašského běžeckého klubu, který zvítězil v hlavní kategorii v čase 33: 42 min.a zaostal pouze 3 vteřiny za traťovým rekordem.Druhý byl Polák Tomáš Wrobel z časem v cíli 34:15 min. Třetí místo obsadil Jakub Ambroz z Maraton klubu Kopřivnice v čase 34:52 hod. Po vleklém zranění se vrací k běhání Radek Macíček z Lašského běžeckého klubu. Čtvrté místo v tomto závodě je jistě pro něj velkým úspěchem a povzbuzením.
V kategorii žen byl výrazně pokořen traťový rekord o tři a půl minuty. Zvítězila Petra Pastorová z Balaž Extréme Teamu, která v čase 40:32 min. Druhá doběhla Kateřina Bobotová z týmu Berušky Ostrava za 42:17 min.. Třetí místo obsadila Andrea Krstevová z Lašského běžeckého klubu v čase 42:51 min.
V dětských soutěžích bylo celkem 27 účastníků, kteří byly rozděleny do pěti kategorií. Obzvlášť dojímavý byl běh maminek s kočárky. Sedm odvážných dvojic se mohutným úprkem vydalo na 100 metrovou pouť s nástrahami v nerovném asfaltu. To, že vše dopadlo dobře, nasvědčovala skutečnost, že v kočárcích byl vcelku klid. Jenom udýchaní rodičé v cíli stěží popadali dech. Pak běžely děti do čtyř let, předškoláci a nakonec mozaiku soutěží vyplnili školáci ve dvou kategoriích.
Pro pořadatele to bylo hektické dopoledne, plné nástrah. Bez nejmenší úhony vyvázl maskot závodu zajíček ze slámy, který tiše pozoroval dění kolem sebe a stal se nejoblíbenějším terčem pro fotografování.