Mlha přispěla k dramatičnosti soubojů na Pustevnách

Mlha hustá tak, že by se dala krájet, chladné počasí a bláto. To všechno čekalo na účastníky XVII. ročníku závodu Pustevny nahoru a dolů, který se jako sedmé klání Frenštátského běžeckého poháru 2014 konal ve středu 3. září na běžeckých tratích na Pustevnách. Jako první se na trať vydala mládež, která absolvovala jeden kilometrový okruh. Poté přišla na řadu dospělácká kategorie, která si zaběhla okruhy tři. Kromě strmých výběhů, bláta a mokré kluzké trávy se běžci museli na trati poprat i se spadlým stromem v seběhu. Naštěstí všichni projevili zdatnost i v překonávání překážek, a tak se vše obešlo bez úrazu.

Závodu se zúčastnili celkem čtyři naši členové. V kategorii mužů C zvítězil časem 14:18 min. Jiří Zátopek, který se však stále potýká s vleklým zraněním. Mezi muži šedesátníky obsadil druhou příčku časem 15:36 min. Josef Kvita a opět tak nestačil na suverénního Bedřicha Vynikala, který mu vždy sebere prvenství. Ve stejné kategorii se Petr Navara umístil čtvrtý s časem 19:21 min. V ženách dorazila do cíle jako první Kristina Čablová v čase 14:48 min.

Letošní ročník Frenštátského běžeckého poháru uzavře Podzimní pětka, která se poběží ve Frenštátě pod Radhoštěm v pátek 3. října. Tento závod je navíc dvojnásobně bodovaný, takže ještě může značně zamíchat pořadím v poháru. A právě o vítězi celého FBP 2014 se nejspíše rozhodne tady, takže o dramatický souboj bude postaráno.