Liška dohlížela na obrátku běžců

Letos jsem sice na Běhu oborou nebyla, ale jelikož se na webu žádný článek neobjevil, nedalo mi sem nenapsat alespoň pár řádků. Tradiční závod na 10 km, který již po osmnácté pořádal náš vytrvalec Jirka Bednařík, se konal v sobotu 20. srpna jako páté klání Lašské běžecké ligy 2016. Na start u kulturního domu se postavilo celkem 76 běžců, jež se museli jednak poprat s horkem, ale také s náročným profilem trati. Ta vedla po silnici až do obory, kde u lišky Bystroušky byla obrátka a po stejné trase se závodníci vraceli zpět do cíle.

Letošní ročník ovládl časem 35:29 min. Jan Fousek z MK Seitl Ostrava, na druhém místě doběhl v čase 36:11 min. polský závodník Tomasz Wróbel, který se zároveň stal vítězem kategorie mužů 40 až 49 let, a třetí celkově a druhý mezi muži A skončil Ondřej Dominik z MK Seitl Ostrava. Třetí příčku v áčkové kategorii pak obsadil kopřivnický mladík Ondřej Dobiáš časem 37:30 min. Našich běžců bylo v závodě poskrovnu, ale téměř všichni se umístili na stupních vítězů. Alexandr Neuwirth triumfoval mezi muži šedesátníky (41:01 min.), v téže kategorii bral bronz Josef Kvita (45:45 min.) a v ženách nad 35 let doběhla druhá Darina Krausová (46:38 min.). Bohužel na Petra Navaru zbyla v kategorii mužů nad 70 let bramborová příčka.