Letní radovánky na běžeckých tratích

Letošní srpen zdobí žhavé paprsky. Ve chvílích volna se většina lidí po práci hrne k vodě, anebo relaxuje ve stínu.  Je tu ale skupina lidí podsouvající uvedené priority do pozadí a neustále  spěchají za novými cíli. Mezi ně se řadí i Vašek Bitala. Zaměstnání, rodina, trénink, jsou napresované do denního režimu. Když se zanedbá některá z těchto hodnot, následuje pád…

I malé závody mají své kouzlo.

Na doporučení svého trenéra se rozhodl Vašek v neděli 18. srpna  pro účast na Hrabovské desítce. Nelitoval. Porazil necelou třicítku  závodníků v čase 36: 18 min. Druhý byl  Jan Fousek ( MK Seitl Ostrava) za 37: 36 min  Na vítězné vlně se vezl i Vaškův trenér  Láďa Chytil ( DD Všechovice ). Zvítězil ve své veteránské kategorii  za  53: 11 min.

Žhavá výheň v kopcích prověřila běžce

V kouzelném prostředí ve Slopném poblíž  Luhačovic se uskutečnil  25. srpna  9. ročník Slovenské desítky.Po  úvodním čtyřkilometrovém stoupání  je  čekala neméně náročná trať v členitém terénu celkovým převýšením 250 metrů. Závod byl zařazen do SAUCONY Českého poháru  běhů do vrchu.

Startovalo se v neobvyklou dobu ve 13,30 hod. Hned po úvodních metrech se od  čelní skupiny odpoutal Tomáš Blaha (AK Asics Kroměříž). Náš Vašek Bitala ze začátku běžel z  volněji. V druhé polovině závodu se začal dotahovat na Tomáše, který v závěru odrazil jeho útok. Tomášův  vítězný čas v cíli byl 36: 47 min. Vašek byl pomalejší o pouhých sedm vteřin…

Po hlavním závodě se uskutečnily Běhy dětí a mládeže. Mirek Švihel, bývalý výborný běžec přesedlal do funkce organizátora. Jak již to chodí našel velkou oporu ve své rodině a známých,  kteří se vezou v lavině jeho nápadů. Příjemný rozruch způsobilo  letadlo nad hlavami diváků, ze kterého se trousily bonbóny. Věřím, že v příštím jubilejním  ročníku  Slovenské desítky nás Mirek překvapí opět nějakou novinkou.