Lašská běžecká liga 2022 – výzva k pohybu

Současná situace nás všechny poznamenala. Nejdřív nás silně zasáhla koronavirová pandemie a teď naši mysl obepíná krunýř válečné apokalypsy nedaleké Ukrajiny. I my pociťujeme dopad událostí na mentální stav, přestože sami nejsme v bezprostředním centru dění této pohromy.

Jednou z únikových cest jak se z části  oprostit od balvanu zátěže je, věnovat se více sami sobě. Můžeme si třeba doma zacvičit, vyjít na procházku, anebo si zasportovat.

Touto pobídkou oslovuje Atletický klub Emila Zátopka Kopřivnice nejen kondiční běžce, ale i nadšence pohybu – přijďte si s námi zaběhat! Letos organizujeme již 29. ročník Lašské běžecké ligy. Do této soutěže je v průběhu roku zahrnuto celkem 16 závodů.

V sobotu 9. dubna se  LBL 2022 rozjíždí závodem „Mořkovský zajíc.“ Jeho součástí je i běh dětí a mládeže pod názvem „Mořkovský zajíček.“  S přípravou hlavního závodu začal Radek Raška již v závěru minulého roku z důvodu, že k jeho povolení je zapotřebí oslovit spoustu subjektů.

Letos poprvé  zařazujeme  do této soutěže „Příborský běh,“ jehož hlavní organizátorkou je Lucie Odehnalová. K výčtu doprovodných akcí  k nedožitým 100. narozeninám kopřivnického rodáka, čtyřnásobného  olympijského vítěze Emila Zátopka, přiřazujeme  letos Zátopkovu desítku.

Věříme, že touto  pozvánkou, jsme oslovili řadu váhavých kondičních běžců. Těšíme se na Vaši účast na letošních závodech Lašské běžecké ligy!

Jiří Harašta

Označeno v Atletika dospělí, Reportáže
Facebook
AK EZ Kopřivnice