Lašská běžecká liga 2021 byla zahájena časovkou na Libotíně

Přes mnohé překážky, které jsou již delší dobu sportovcům kladeny do cesty, se nakonec úspěšně rozběhl XXVIII. ročník Lašské běžecké ligy. Nic na tom nemohlo změnit ani nepříjemné počasí, které příliš s datem 14. dubna nekorespondovalo. Sníh s deštěm a teplota blížící se 0°C však neodradil téměř padesát běžců, kteří se mezi sebou chtěli utkat na 6,5 km měřícím okruhu Kolem Libotína. Jelikož v současné době není povoleno konání sportovních a jiných akcí, jednalo se o měřený kondiční běh, jehož výsledky byly následně zpracovány do výsledkové listiny. Samozřejmě se nestartovalo hromadně, ale v půlminutových intervalech.

Vzhledem k formě běhu, kdy každý běžel víceméně sám, a také nepříznivému počasí (v prudkých úsecích seběhu ležela vrstva rozbředlého sněhu) se nedalo očekávat, že by někdo letos atakoval traťové rekordy. Nicméně i přesto všechno svůj výkon mnozí ze zúčastněných oproti loňskému závodu v červencovém termínu a s hromadným startem buď vylepšili, nebo zhruba zopakovali. Vítězství z minulého roku obhájil Jakub Ambros z našeho klubu, který časem 22:44 min. zůstal jen 19 sekund za loňským výkonem, dosaženým ovšem za mnohem lepších podmínek. Druhou příčku obsadil další zástupce našeho klubu Milan Vinklárek, který se však časem 23:10 min. oproti minulému roku zlepšil o minutu a dvě sekundy. Třetí pak skončil téměř minutovým zlepšeným loňským výkonem, a to 24:37 min., Tomáš Valentík z Nového Jičína. Tato trojice kopíruje i umístění v kategorii mužů od 19 do 39 let.

V ženách si pro celkové vítězství i vítězství v kategorii žen od 35 let doběhla časem 26:53 min. pětinásobná mistryně ČR v maratonu Petra Pastorová z MK Seitl Ostrava, která se však nedávno potýkala s problémy se zády. O pouhých 23 sekund zpět zůstala teprve šestnáctiletá Nikola Chovanečková (TITAN TRILIFE Zlín), jež ovládla kategorii juniorek. Celkově třetí nejrychlejší čas mezi ženami pak měla Magdaléna Drastichová z MK Seitl Ostrava (27:21 min.) , druhá v kategorii žen od 35 let.

Na stupně vítězů, které se však po závodě nevyhlašovaly, aby nedošlo ke kumulování osob, se ze zástupců našeho klubu prosadili kromě zmiňovaných Ambrose a Vinklárka ještě David Hanke, vítěz kategorie mužů 50–59 let, Jiří Zátopek, druhý v kategorii mužů od 60 let, Radek Raška, třetí v mužích 40–49 let, a Darina Krausová, která téhož umístění dosáhla mezi ženami od 35 let.

Prvním třem v každé kategorii budou ceny předány dodatečně, a to na Běhu na Červený kámen ve středu 28. dubna, případně na dalším běhu, pokud by tento se nekonal.  Je možná také individuální domluva předání. Věříme, že se všem běh na Libotíně i přes všechna omezení líbil, a že se brzy budeme moci potkat a odstartovat společně. Běhu zdar!

Výsledky celkové Kolem Libotína

Výsledky kategorie Kolem Libotína

Video Míši a Martiny Mazáčových

Označeno v Atletika dospělí
Jeden komentář “Lašská běžecká liga 2021 byla zahájena časovkou na Libotíně
 1. David Hanke napsal:

  Díky všem organizátorům za perfektně zvládnutý závod po organizační, tak po sportovní stránce. Výsledky byly rychle zpracovány, což při intervalovém startu je trochu složitější. Takže palec nahoru, ještě jednou díky.
  Všem běžcům a běžkyním gratuluji k výkonům, podmínky byly těžší, než bychom v tuto roční dobu očekávali.Všichni jste se s tím odvážně poprali.
  Intervalový start jsem si poprvé vyzkoušel letos v rámci winter runu. A teď na Libotíně jsem se na to hodně těšil. A podle ohlasu od jiných účastníků, se to vesměs setkalo s pozitivním ohlasem. Pokud takových startů bude víc, jsem pro. Každý běží za svoje a vlastně do cíle neví, jak na tom je. A to je to kouzlo.

  • Kristina Čablová napsal:

   Jsme rádi, že se běh líbil. Díky excelové tabulce s výpočtem, kterou sestavil Pavel Michna, bylo zpracování výsledků hračkou. Jen jsme dříve odstartovali poslední dva závodníky (před nimi totiž dva přihlášení účastníci nepřišli), na což nás pak sám jeden z nich druhý den upozornil, protože měl ve výsledcích zaznamenám lepší čas. Kvůli tomu poté klesl z celkového třetího na čtvrté místo. Na to si musíme pro příště dát pozor a omlouváme se za tuto chybu. Snad se ale brzo bude moci závodit, a to i hromadně.

 2. David Hanke napsal:

  A ještě bych chtěl poděkovat všem fotografům kteří pořizovali fotodokumentaci. Díky.

Facebook
Partneři
Činnost klubu byla finančně podpořena:

AK EZ Kopřivnice