Lašská běžecká liga 2016

DSC_0196

V sobotu 12. března vstoupí  Lašská běžecká liga již do svého  23. ročníku. Bude jí tvořit osm závodů. Bodování soutěže s předcházejících let je zachováno. Bližší informace k závodům budete nacházet na stránkách Lašské běžecké ligy 2016. Toť je přehled  závodů LBL :

  1. Mořkovský zajíc – 12.března (sobota) – 9.ročník
  2. Běh na Červený kámen –  6.dubna (středa)   – 23. ročník
  3. Běh na rozhlednu Bílá hora – 27.dubna (středa) – 6.ročník
  4. Štramberská desítka- 21.května (sobota) – 36.ročník
  5. Běh oborou -20.srpna (sobota) – 18.ročník
  6. Běh novojičínským parkem – 28.září (středa)– 10.ročník
  7. Rybský trhák -15.října (sobota)-4.ročník
  8. Kolem koupaliště- 17.listopadu (čtvrtek) – 8. ročník

————————————————————————————————————————

Prologem Lašské běžecké ligy  je tradičně ,,Mořkovský zajíc.“ Před hlavním závodem se uskuteční běh dětí pod názvem ,,Mořkovský zajíček.“  V areálu místního TJ se bude soutěžit v sedmi běžeckých  kategoriích. Nejatraktivější podívanou bude závod nejmenšího potěru a ,,Běh maminek s kočárky.“

Propozice Mořkovského zajíce
Propozice Mořkovského zajíčka

DSC_0129

Vzhledem k tomu, že  již od zrodu hlavního závodu na 10 km, nebylo vhodné sociální zázemí, jsme se rozhodli přesunout prezentací a šatny do areálu víceúčelového sportovního hřiště TJ Mořkov. Vzdálenost od prezentace na místo startu  je cca 1,5 km (obvyklé místo – těsně nad místním vlakovým nádražím).

Závodníci si v prostoru startu budou moci uschovat své věci do šatny. Kromě možnosti výhry v tombole bude pro ně připravena věcná cena. Kdo bude mít zájem, bude si moci zakoupit keramického zajíčka- symbol tohoto závodu.

DSC_0012

Ti co si netroufnou uběhnout desetikilometrovou  trať, si mohou ověřit sportovní zdatnost na tříkilometrové trati.Touto nabídkou chceme motivovat nejen aktivní běžce, ale i začínající sportovce. Přijďte si ověřit kondici i na další běžecké akce, které pořádá náš Atletický klub Emila Zátopka Kopřivnice!

(Autor fotogalerie J. Harašta)

Označeno v Atletika dospělí, Reportáže
Facebook
Partneři
Činnost klubu byla finančně podpořena:

AK EZ Kopřivnice