Kuba se veze na vítězné vlně

Rybský trhák    13.10.2018

Výsledky-Rybský trhák 13.10. 2018

Tradičně v  druhou říjnovou sobotu ožije Rybí sportuchtivýmí nadšenci. Již od rána se zde zaplnil areál místního fotbalového hřiště, protože se před hlavním závodem již tradičně koná „Běh dětí a mládeže.“ Letos se opět soutěžilo v sedmi kategoriích. Ve většině závodů dominovaly dětí z Atletického  klubu Emila Zátopka Kopřivnice…

Pak v jedenáct hodin odstartoval hlavní závod „ Rybský trhák.“ Po startu nasadil ostřejší tempo David Hanke  (Atletický klub Emila Zátopka Kopřivnice) a prodral se na čelo závodu. Jeho klubový kolega Kuba Ambros chvíli vyčkával na svoji příležitost a ve stoupáku na prvním kilometru ovládl čelní pozici, kterou si udržel až do cíle. Kuba doběhl v čase 26: 17. Na druhém místě byl  Milan Vinklárek  (Sokol Opatovice)  v čase 26:42 a třetí náš věčně mladý veterán  David Hanke za 27:11.

Po doběhu mi vítězný Kuba řekl:„ Po prvním kilometru jsem ve stoupání  nasadil ostřejší tempo a pak již jsem si hlídal vedoucí pozici. Vzhledem k tomu, že mě další den čeká důležitý závod  „Havířovská desítka“ jsem již nezrychloval tempo.“  Kuba zatím absolvoval všech sedm závodů v rámci Lašské běžecké ligy 2018 a všechny vyhrál. Když jsem se jej zeptal, zda  završí poslední závod ,,Běh kolem koupaliště“ vítěznou sérii, mi odpověděl: ,,Člověk není nikdy prorokem. Možná, že se objeví nějaký lepší soupeř a porazí mě.“

V kategorii žen  zvítězila  naše Darina Krausová  za 31: 16 . V letošním roce na ,,věčně druhé pozici“ doběhla Kateřina Polášková  (Pomalé šípy)  v čase  32:49 a třetí byla její  klubová přítelkyně  Věra Richterová za 32:49.

Na základě těchto výsledků se spousta lidí ptá:„Nejsou Pomalé šípy pouze klamavým manévrem, když se umísťují hlavně ženy na čelních pozicích? Nezmění tento tým  po letošní úspěšné sezóně svůj název? Jak je znám, tak určitě ne. Je to parta skromných lidí a ten název je pouze sdělením, že jejich let začínal pomalou rychlostí. Občas se zrychluje, ale záhy může zpomalit. Takže Pomalé šípy zůstanou určitě v letu nad zemí.