Kuba Ambros si připsal další vítězství v běhu do vrchu

Za pošmourného počasí, naštěstí však bez deště, v sobotu 13. května pořádala Podhorská jednota Radhošť již XXIX. ročník Běhu na Velký Javorník, kterého se letos zúčastnilo téměř 90 závodníků od r. 2010 až po r. 1943. Startovalo se z lyžařského areálu Jiřího Rašky ve Frenštátě pod Radhoštěm a 10,2 km měřící trasa s převýšením 564 m vedla k vrcholu Velkého Javorníku  po asfaltovém i travnatém povrchu.

Ve startovním poli figurovala také pětice běžců našeho klubu. Celkovým vítězem se stal Jakub Ambros ve skvělém čase 42:32 min., čímž zaostal za traťovým rekordem jen o 20 s. Druhé místo vybojovali Josef Kvita mezi muži šedesátníky (1:00:51 hod.) a Darina Krausová v ženách 35-44 let (56:03 min.), čtvrtou příčku obsadil Jiří Zátopek v kategorii mužů 50-59 let a Radek Raška doběhl v čase 53:51 min. v mužích 40-49 let dvanáctý.