Frenštátský běžecký pohár pokračoval závodem Přes mosty

V úterý 9. května se v Trojanovicích běžel druhý závod letošního ročníku Frenštátského běžeckého poháru. Velmi chladné počasí s teplotou lehce nad nulou však běžce neodradilo a na start se postavilo úctyhodných 72 dětí a dorostu a 49 dospělých. Mládežnické kategorie absolvovaly jeden 1,2km okruh vedoucí především terénem, dospělí pak běželi okruhy tři.

Z našeho klubu se zúčastnila šestice mladých závodníků a tři z nich si přišli při vyhlašování pro cenu. Lucie Popová obsadila v dorostenkách časem 4:54 min. druhé místo, v žačkách doběhla třetí v čase 5:01 min. Barbora Káňová a stejného umístění dosáhl v předžácích Mikuláš Veselý, který si zapsal čas 5:18 min. Jen těsně unikl bronzový stupínek Kristýně Káňové v žačkách (5:08 min.) a v žácích obsadili sedmé místo Jakub Maslaňák (4:59 min.) a osmé Šimon Veselý (5:02 min.).

Na pomyslné stupně vítězů (oceněni jsou však pouze vítězové jednotlivých kategorií) se postavili také dospělí běžci našeho klubu. Mezi šedesátníky opět dominoval Alexandr Neuwirth, který zdolal 3,6km trať za 14:41 min., třetí příčku v této kategorii obsadil Petr Jelínek (16:20 min.) a o pouhých 5 s za ním si pro bramboru doběhl Josef Kvita. V mužích nad 70 let zvítězil časem 20:45 min. Jiří Bednařík, druhý skončil Petr Navara (21:21 min.) a stejného umístění pak časem 14:34 min. dosáhl Jiří Zátopek v mužích 50-59 let.

Třetím závodem FBP 2017 bude Letní test ve středu 28. června.