Kuba Ambros předvedl své běžecké umění

Tak nám zase jednou přijel Jakub Ambros ukázat, jak se běhá v Brně. Suverénně totiž vyhrál druhý ročník Ceny SK Valašského království. Tento závod je nejdelším v seriálu Frenštátského běžeckého poháru, trať měří 6,8 km a vede přes kopce a doliny Trojanovic. V neděli 10. srpna navíc panovalo horké počasí s těžkým vzduchem, běžci to tedy neměli vůbec jednoduché. Tomu odpovídaly i poněkud horší dosažené časy oproti loňskému roku.

Vítěz kategorie A i celkový vítěz Kuba Ambros z našeho klubu absolvoval trať za 23:32 min. Za ním doběhl se ztrátou téměř 40 s Pavel Michna, který však stále zvyšuje svou formu a měl i trochu smůlu, že se asi v Brně zrovna nekonal žádný běh a Kuba tak přijel závodit po dlouhé době do svého rodného kraje.

David Hanke, jak už je jeho zvykem, ovládl časem 25:52 min. kategorii B, tedy mužů 40 až 49 let. Mezi muži C (50 – 59 let) jsme tentokrát žádného reprezentanta neměli, za to kategorie D mužů od 60 do 69 let se jimi jen hemžila. Josef Kvita se opět musel spokojit s druhou příčkou za tradičním rivalem Bedřichem Vynikalem. Jako třetí doběhl hned v závěsu za Kvitou Petr Jelínek, čtvrtý byl Miroslav Přívětivý, šestý Jiří Bednařík a sedmý Petr Navara. Ani v ženách tentokrát AK Emila Zátopka žádnou zástupkyni neměl.

Již ve středu 13. srpna pořádáme (resp. Jirka Bednařík) 16. ročník krásné desítky do hukvaldské obory s obrátkou u lišky. Závod je zařazen do Lašské běžecké ligy a start je v plánu na 17. hodinu od kulturního domu v Mniším.