Korida bude…

 

V devadesátých letech nás upoutal svým napětím a atraktivitou název KORIDA.Vymýšleli jsme spojitosti, které by přilákali běžce na zajímavý závod.Vybrali jsme si menší okruh pod ZŠ Emila Zátopka  Kopřivnici, dlouhý 562 metrů.

Po společném startu se měly hned od počátku rozhořet souboje. Proč? V případě, že první závodník, předběhne běžce který je o kolo zpět, ten musí odstoupit. Navíc jsme chtěli přizvat na závod špičkové běžce a o napětí u závodu by bylo postaráno.Klidně se mohlo stát, že do cíle by doběhla slabá polovina závodníků.
Protože by tento fakt mohl odlákat hlavně průměrné běžce, měli jsme obavy z nižší účasti. Proto jsme pro závod vybrali větší okruh dlouhý 932 metrů. I tak poměrně rovinatá trať se stala lákadlem pro běžce ze širokého okolí.
Po čtyřech letech vzhledem k náročnosti zabezpečení této akce, jsme již organizování tohoto závodu upustili. Nedalo mi to. S rozjezdem aktivit v rámci Lašského běžeckého klubu jsem prosadil myšlenku, po letech zpestřit naše závody zařazením Koridy.

Nečekaný úder pod pás jsme dostali od pořadatelů Olomouckého půlmaratonu, kteří přesunuli termín svého půlmaratonu na den na konání naši  Koridy. Loňská účast na jejich soutěžních a nesoutěžních bězích byla 2500 závodníků. Je nám jasné, že této giga akci nemůžeme konkurovat.

Pak již se pro nás skýtaly zbývající dvě možnosti – buď přesunout, anebo zrušit náš závod. Ani chvíli jsem se nerozvažoval. Jdu do toho střemhlav. Přesouvám termín Koridy na sobotu 25. června. 2011. Během jednoho dne jsem získal podporu několika subjektů…

Běžci, přijměte pozvání do Kopřivnice na sobotu 25. června 2011 na Koridu. Tento závod je zařazen do seriálu závodů v rámci Moravskoslezského poháru.Tímto se omlouváme organizátorům závodů, kterým jsme způsobili případnou termínovou kolizi.
( informace o Koridě naleznete vpravo v propozicích Běžecké mufloní ligy 2011 )

Označeno v Nezařazené, Reportáže
1 komentáře “Korida bude…
  1. Anonymous napsal:

    Je to škoda, protože v tento termín organizuje Zdeněk Polach ve Frenštátě tradiční „letní test“…. Irena Šádková

Facebook
AK EZ Kopřivnice