Kopřivnická stopa na republikových šampionátech mládeže a dospělých

Sedmé místo a osobní rekord. Takto shodný výsledek charakterizuje kopřivnické atlety Miu Schwarzerovou a Tomáše Bortla na mistrovství ČR, kterým vyvrcholila halová sezona mládeže a dospělých.

Mia Schwarzerová reprezentovala klub na M ČR dorostu a juniorů, které hostila 15. – 16. 2. 2020 Ostrava, v běhu na 400 m. Jejím cílem bylo především vylepšení osobního rekordu a to se podařilo. Mia v prvním ze čtyř rozběhů juniorek doběhla druhá v čase 58,27 s a mohla se radovat z vylepšení svého dosavadního maxima. K tomu, aby radost byla ještě větší, chybělo opravdu málo. Od postupu do finále této disciplíny jí totiž dělilo pouhých šest setin sekundy. Celkově tedy skončila sedmá a určitě jí patří velká gratulace!!!

Ostrava hostila o týden později i šampionát dospělých, na který se mezi čtrnáctku nejlepších vrhačů nominoval i kopřivnický Tomáš Bortel. Toužil po vylepšení osobního rekordu a účasti v osmičlenném finále. A obojí se mu podařilo. Ve druhé sérii poslal kouli do vzdálenosti 16,13 m, čímž si posunul osobní rekord a zároveň si zajistil účast ve finále (kromě základních tří pokusů měl další tři). V něm předvedl ještě jeden kvalitní výkon, 16,11 m, ale už se nezlepšil. Každopádně vylepšení osobního rekordu na vrcholné akci a účast ve finále je skvělý počin a my moc gratulujeme!!!

Výsledky halového M ČR dorostu a juniorů 2020

Výsledky halového M ČR mužů a žen 2020  

Označeno v Atletika pro děti, Mládež
Facebook
AK EZ Kopřivnice