Kolize, aneb den plný běhů

 Termínovka  závodů se poslední dobou naplňuje jako balón a běžci se jej snaží bezmocně uchopit. Je to smůla  pro pořadatele, protože jejich snahou je přilákat na jejich akce co nejvíce běžců. Při aktuálním zveřejnění termínů, řada organizátorů srší bezmocně vzteky, ale už je pozdě. Příkladem je 6.duben.

Čelo závodního pole na Hervis 1/ maratonu PIM 2012. Foto:J.Harašta

Nejatraktivnější delikatesou je jubilejní pátnáctý ročník Hervis ½ Maratonu Praha. Na start tohoto závodu se postaví rekordních 12 000 běžců. Jak je vidět, tento druh sportu zažívá u nás veliké boom…

Již tři roky drží Zersenay Tadesay (Eritrea) světový rekord v půlmaratonu časem 58:23 min. Pablo Capalbo, předseda organizačního výboru PIM  hýří nadšením: „ Máme velkou radost, že se tento špičkový běžec zúčastní našeho 15. ročníku  Hervis ½ maratonu Praha“. Tadesay, 31 letý rekordman běhá každý rok  omezený počet závodů. Účast přislíbil i Philemon Limo ( Keňa), který v roce 2011  zaběhl jako první v ČR půlmaraton pod jednu hodinu v čase 59:30 min.  

Převážnou část závodního pole budou tvořit kondiční běžci. Tradičně se mezi nimi objeví běžci z našeho kraje. Bude mezi nimi i spousta  anonymních tváří. Tito lidé běhají po večerech a účast na půlmaratonu berou jako hozenou rukavici.

 Další atraktivní nabídkou je vytrvalostní závod Rock Point–Horská výzva. Nenechte se zmást délkou trasy 1km uvedenou v Termínovce běhej.com. Seriál tří jednotlivě bodovaných závodů v horském trekingu/běhu dvojic, zahajuje v Koutech nad Desnou již v pátek 5. dubna ve 23:30 hod. Závody jsou určeny všem věkovým i výkonnostním kategoriím. Z plejády tras si můžete vybrat  60-70 km ( limit 24 hod.)nebo poloviční 30-35 km. Pro nadšence kteří si chtějí otestovat jarní kondici čeká výběh půlkilometrové sjezdovky s převýšením 100 m ( start  6.dubna v 17,00 hod.). Dalším zpestřením je kategorie Dogtreking určená pejskařům.

Záběr z urputných soubojů z loňského Běhu dětí v Hranicích. Foto: J. Harašta

6. dubna se uskuteční  již 42. ročník  Hranické dvacítky. Tento závod je zařazen do Velké ceny Olomouckého kraje. Již tradičně před hlavním závodem pořadatelé zařadili běh dětí a mládeže v sedmi běžeckých kategoriích.

Ve stejný den se v nedalekém Frenštátě bude konat Běh Papratnou. Je to úvodní závod Frenštátského běžeckého poháru. Start bude v 10,30 hod. pod skokanskými můstsky. Trať měří 5 km.

Dle výčtu závodů je zřejmé, že běžci  si jistě nenechají ujít některou z nabídek. Věřím, že vás neodradí neústupná zima. Těším se na setkání s vámi na některém závodě! 

Označeno v Reportáže
Facebook
AK EZ Kopřivnice