Kobeřická dvacítka

Diametrálně rozdílný pohled na fyzickou  průpravu mají kondiční běžci. Jedni využili letošní  bohaté  sněhové  nadílky a vyrazili  s lyžemi do hor, druzí neodolali nabídce víkendovým  běhům Lysacupu. Fandové silničních běhů se již v lednu sešli na prvním závodě Moravskoslezského poháru. Po krátké odmlce  pokračoval v sobotu  sedmnáctidílný seriál  MBP 2012  Kobeřickou dvacítkou.

Když se objeví na startu závodu  Aleš Miko a Petra Pastorová, předem se ví, že jsou předem pasováni za favority na vítězství. Poměrně brzy v devět hodin dopoledne byl odstartován poměrně náročný závod. Běžce na trati přibržďoval zvlněný terén, nárazový vítr. Navíc je zchladila občasná  studená dešťová sprška.

Aleš Miko ( SSK Vítkovice ) se  po startu postupně odpoutal od běžeckého pole, které se postupně roztrhalo.  Jeho vítězný čas v cíli byl  1:07:46 hod. Tomasz Wróbel ( MKS Centrum Dziegielów )  má letos dobrou fazonu, což potvrdil druhým místem. Doběhl v čase 1:10: 15 hod. Aleš Velička ( X-Air Ostrava )  doběhl na třetí pozici za 1:12:20 hod. Náš Vašek Bitala  vzhledem  k omezené tréninkové zátěži podal výborný výkon a byl čtvrtý  za 1:13:38 hod. Opět se držel osvědčené strategie, když vybíhal  v závěru startovního pole a  postupně se prodíral na přední pozice.

Při pořizování záběrů dobíhajících  běžců jsem nemohl uvěřit svým očím, když jsem celkově na osmé pozici zahlédl   Petru  Pastorovou   ( MK Seitl Ostrava ) za 1:16:09 hod.  Na druhém místě  doběhla  s propastným rozdílem Kateřina Bluchová ( SSK Vítkovice) za 1:22:44 hod. Třetí ženou v cíli byla Adéla Esentiérová ( Baláž Extréme Team)   v čase  1:24:00 hod.

Hlavního závodu se zúčastnilo 113 běžců a v dalších doprovodních akcích 84 běžců, což byl vzhledem k drsnějšímu počasí  úspěch. Seriál MBP pokračuje  7. dubna Hasičským Jilešovickým čtvrtmaratonem, kde se  opět setkáme!