Kiprotich zlomil hranici svého osobáku

,, Středa, běhat je třeba“ tímto heslem se řídí Standa Bierský, organizátor již 29. ročníku Běhu Velkými Albrechticemi. Místní fotbalový stadion je každoročně výborným zázemím pro běžce nejen z regionu, ale i ze zahraničí.
Rychlá, dobře stavěná trať se zalíbila i Sawe Elishovi Kiprotichovi. Po loňské účasti na tomto závodě, zanechal zde stopu. Podařilo se mu vytvořit traťový rekord 30:09 min.
Při rozhovoru s jeho šéfmanagerem Benedekem před závodem se mi svěřuje, že se svým svěřencem plánuje absolvovat několik závodů u nás i v Polsku. Další běžci jeho týmu si doléčují zranění, anebo vyrazili na závody po Evropě.

Krátce po startu ovládl suverénně čelo loňský vítěz keňan Kiprotich (Benedek Team ). Úvodní kilometr zdolává hluboko pod tři minuty. Jeho běžecký styl je uvolněný. Pluje prostorem, jako ryba ve vodě. Závodníci za ním si běží svoje tempo. Z našich běžců Aleš Miko se usadí na druhé pozici.Suverénně ovládá zbývající běžecké pole.
Při doběhu Elisi Kiprotische Saweho moderátor řve do mikrofonu: ,, Vítěz závodu pokořil svůj loňský rekord. Jeho čas je 29:47 min.“. Vítěz po doběhu volně vyklusává. Není na něm znát pocit větší únavy. Dnes neměl konkurenci, nemusel ze sebe vydat maximum sil.

Aleš Miko ( SSK Vítkovice ) ve svém sólo závodě dobíhá za 31:54 min. Tomáš Blaha ( AK Asics Kroměříž ) je třetí za 33:10 min. Nemá to lehké. Hned po doběhu již myslí na práci. Čeká ho směna. Holt, takový je úděl běžců. Tímto sportem se nedá uživit i když se provozuje na solidní úrovni.

V kategorii žen zvítězila Adéla Esentiérová ( Baláž Extréme Team). Její čas 39: 53 min. je ovlivněný předcházejícím těžkým závodem a nočním cestováním. Přesto si uhlídala vedoucí pozici. Druhá doběhla Kateřina Bluchová ( SSK Vítkovice ) za 39:59 min. před Adélou Voráčovou ( SSK Vítkovice ).

Z kopřivnických běžců slavil úspěch Jirka Zátopek a Jirka Bednařík druhými místy v kategoriích. Třetí byli Lojza Kolařík a Pepík Kvita.

Největší pozornost po doběhu upoutala tombola, v rámci které byly vylosována kuřata. K celkové pohodové atmosféře přispělo i počasí. Zřejmě se chtělo symbolicky odvděčit organizátorům za pohodové pozdní odpoledne…

Označeno v Nezařazené, Reportáže
Facebook
AK EZ Kopřivnice