Jubileum ozdobené novinkami

Dne 2. března byla v Kopřivnických novinách (v tištěné verzi) mylně uvedena informace o termínu konání prvního závodu Lašské běžecké ligy – Mořkovského zajíce. Termín prvního závodu zůstává nezměněn – sobota 11. března 2017.

V sobotu dne 11. března 2017 se uskuteční v Mořkově  již desátý ročník běžeckého závodu  „Mořkovský zajíc.“ Tento závod je tradičně prologem osmidílného seriálu již 24. ročníku  Lašské běžecké ligy, který pořádá Atletický klub Emila Zátopka Kopřivnice. Organizátoři se letos rozhodli změnit trasu závodu. Z původního  místa nad vlakovým nádražím, přesunuli centrum dění k hasičské stanici v Mořkově. Pořadatelé závodu věří, že se tento fakt odrazí na zvýšeném zájmu veřejnosti.

Sportovní  dopoledne  bude tradičně zahájeno během dětí pod názvem ,,Mořkovský zajíček.“ Od 9,30 hod. zde proběhnou soutěže v sedmi běžeckých  kategoriích. V 10,30 hod. odstartuje hlavní závod na 10 km. Tím, že se poběží  čtyři okruhy, se naskytne pro diváky atraktivní  podívaná. Kdo si netroufne na tuto trať,může absolvovat kondiční běh na 2,6 km. Zpestřením závodu bude soutěž o nejlepšího mořkovského běžce. Všichni  účastníci hlavního závodu obdrží balíček s uzeninou. Navíc mohou získat běžci v rámci losování hodnotné věcné ceny. Těšíme se na Vaši účast!

Jiří Harašta

Propozice Mořkovský zajíc 2017 

Propozice Mořkovský zajíček 2017

Označeno v Atletika dospělí, Reportáže
7 komentářů “Jubileum ozdobené novinkami
 1. Ivo Nedoma napsal:

  Hnus, hnus, hnus velebnosti. Asi tak bych okomentoval pořadatelem provedenou změnu trasy běžeckého závodu Mořkovský zajíc. Pevně věřím, že se trasa příštího ročníku vrátí na svoji původní trasu se startem nad vlakovým nádražím.
  Zdraví Ivo Nedoma z Příbora.

  • Saša N. napsal:

   Uvidíme, jak se trasa osvědčí a jaké budou odezvy po závodě. Závod bude určitě atraktivnější, zejména pro diváky a rodinné příslušníky, ale taky rychlejší pro ty, kteří mají rádi rychlé trati a touží po osobáku.

 2. Roman/HOLKI napsal:

  Můj názor je že trasa byla krásná ta původní, ale např. zázemí na stadionu i soutěže dětí jsou zde na lepším místě než na parkovišti nahoře u přejezdu.Taky jsou tam horké sprchy atd.A taky se mi nechce kroužit po obci, ale berme to jako výzvu a změnu a pak hodnoťme a navíc se pořadatelé snaží nějak závod dostat výše a do podvědomí i třeba obce.Myslím že i v té obci na 4 kolech to bude i tak zajímavé a bude to změna.Nejlepší by asi bylo kdyby jak nový závod tak i stará trasa se pořádali a třeba by mohli vzniknout i dva závody v Mořkově a jen upravit třeba termín a je to.Hodně lidem se trasa v lese líbila a třeba jako nějaký dvojzávod to i vyhodnotit atd.Ja bych byl pro oba zavody :-).

 3. Evžen z Hor napsal:

  Jasně, nacpěte to lidem až pod rypák….tento běh byl vždy v parádním prostředí…nasomrovat to mezi baráky, to opravdu byl návrh sportovce z gauče…no nic, jsou jiné a od teď i lepší závody!

 4. Roman/HOLKI napsal:

  Závod se koná pod záštitou místního rodáka a bývalého reprezentanta ČR v maratonu Saši Neuwirtha.
  Až bude někdo tady znevažovat Mořkovskou akci a mluvit o nějakém sportovci od gauče ať se raději podepíše jménem a píše slušně.Takových frajerů z hor už tu bylo :-).Proč se nepodepíšeš chudáku ASI SI MOC TEDY NEVĚŘÍŠ.
  Pořádal jsi nějaký závod někdy pro druhé?
  Je to věc pořadatelů a mají zkušeností s touto akcí a ví co asi dělají jak se píše o zázemí atd.
  Ale Tvůj příspěvek byl stejně konstruktivní že vlastně jeden blb nepoběží Mořkov a bude startovat jinde: ,,no nic, jsou jiné a od teď i lepší závody!“ 🙂 🙂 🙂

 5. Raška R. napsal:

  Dnes, po závodě, se mohu směle přidat k těm, kterým se nová trasa nelíbí. Měl by být závod atraktivní hlavně pro diváky? nebo hlavně pro účastníky? Zázemí jinak dobré, organizace super! Dalších ročníků se z „povinnosti“ budu účastnit, ale pokud by se náhodou ve stejném termínu objevil v okolí trasou atraktivnější závod, půjdu tam.

 6. Dalibor Č. napsal:

  Musím zde napsat taky, jak vidím ty negativisty. Závod je závod, když makáte, tak si těžko všimnete, jestli běžíte v lese, nebo v malebné vesničce, koušete každý metr a lapáte po dechu, maximálně vidíte tričko soupeře, je jenom přínos, že tam jsou nějací lidi, kteří nám příjdou zatleskat a popohnat nás. V dnešní době můžeme být rádi, že se nekoukali na biatlon a vzali ven taky děti. Pěkný klus na vyvolené trati s koukáním po okolí si užijeme většina z nás minimálně jednou denně při tréningu. Závod má být věřejný a lákavý pro diváky a to se pořadatelům povedlo. Za to jim moc děkuji.

Facebook
AK EZ Kopřivnice