Jubileum Mořkovského zajíce ozdobila rekordní účast běžců

Mořkovský zajíc, sobota 11. března 2017

POZOR! V ponděli 13.3.2017  ve  12,00 hod. byla aktualizována  upravená výsledková listina ,,Mořkovského zajíce!“ 

Výsledková listina – doplněná

Je sobota 11. září 2017. S manželkou máme načasovaný budíček na 5,00 hodin. Třípokojový byt je naštosován balíky určený k jedinému cíli –  běžeckému závodu ,, MOŘKOVSKÝ ZAJÍC.“ Je to příslovečný název. Po bytě poskakujeme jako zajíčci, mezi námi nastraženými překážkami. Chvíli kontrolujeme seznamy k prezentaci, pak ceny do tomboly, zajištění  pitného režimu s další nahromaděnou výbavou. Protože nejúčinnějším prostředkem je vždy spoléhat se na sebe, rozhodl jsem se oslovit ,,svého  miláčka – automobil“ ať mi poslouží po dlouhé zimní pauze. V sedm hodin ráno mu vydávám povel otočením klíčku startéru:,,JEDEM.“  Povedlo se! Moje Škoda Felicie  po dlouhém zimním spánku vyráží na cestu.  Kromě manželky posiluje náš tým Štefan. Přestože jeho věk překročil magický práh osmdesátin, vyzařuje nesmírnou vitalitou. Dnes bude pro mne výraznou posilou. Již v minulosti se osvědčil jako můj asistent a věřím, že mě dnes opět nezklame.

Při příjezdu do Mořkova  jsem šokován děním kolem sebe. Skupinky lidí před  místní hasičárnou stavějí stany. Z dodávky skupina mladíků vytahuje lavičky. Lenka Kociánová, šéfka běhu dětí řídí rozestavění stolů. Občas někdo z týmu hlesne pragmatickou poznámku, ale jinak se všechno dění odehrává v poklidu beze slov. Připomíná mi to sehraný orchestr. Každý ví, co má dělat. Tomáš Machač, hlavní  sponzor závodu, zapadá do soukolí týmu.  Je takový, jakého  ho  znám léta.  Pracovitý , nenápadný, cílevědomý.  Když před čtyřmi  léty  nečekaně napadal  sníh, chopil se lopaty a odhazoval  haldy sněhu. Teď  pracuje na přípravě ozvučení. Nepotřebuje pomocníky. Kdo by se vyznal v labyrintu kabelů…

Chvíli netečně zírám. Pak  nesměle požádám  mladíky v bezpečnostních vestách, zda mi mohou pomoci  s vykládáním přivezených propriet.  Tato prosba funguje okamžitě.  Všichni jdou za mnou a  pomáhají mi s přesunem věcí. Navíc z přistavěné dodávky přemísťují  bedýnky s uzeninami  k prezentaci, kde již se začínají houfovat první závodníci.

Saša Neuwirth se startovním číslem 100

Těsně po půl jedenácté se rekordní počet 116 závodníků  hlavního závodu vydává na desetikilometrovou trať. V chumlu závodního pole je doprovází třináct účastníků  kondičního závodu na 2,6 km, kteří  se rozhodli otestovat kondici po zimní pauze. Trať hlavního závodu tvoří  čtyři okruhy.  Po necelých třech kilometrech se na čele závodu objevuje Kuba Ambros (Atletický klub Emila Zátopka  Kopřivnice) a Tomáš Navrátil (AK Asics Kroměříž).  Toto duo si již  od počátku vytvořilo náskok před zbývajícím startovním polem.  Postupně se Tomáš odpoutá od svého  pronásledovatele. Dokazuje, že má letos dobrou fazonu. Nedávnou  Rohálovskou desítku zaběhl v čase  32:48 a obsadil čtvrté místo v silné  mezinárodní  konkurenci. Vzhledem k tomu, že nemusel soupeřit s konkurenty v sobotu doběhl  do cíle  v solidním čase  32:57.  Náš Kuba Ambros  i když za ním zaostal necelou  půlminutu  ( 33:44) obsadil  hezké druhé místo. Přesto se Kuba může pyšnit, primátem v dosavadní desetileté  historii závodu  zvítězil třikrát a navíc  vloni  ustavil traťový rekord  33:22. Třetí místo získal  veterán  Luděk Durdák (SDH Rohatec) .

V kategorii žen  zvítězila Adéla Esentiérová  (Baláž Extreme Team) v čase  41: 22. O deset vteřin za ní  zaostala Alena Juřicová  (AK Gyros Vsetín). Třetí  doběhla  Ivana Zbořilová  (BK SAK Karviná) časem  42:20.

Tomáš Navrátil po doběhu do cíle

Na závěr patří  největší poděkování  hlavnímu sponzorovi  Tomáši Machačovi  (Malokapacitní Jatka Mořkov), který  se postaral o vyřizování  povolenek konání závodu  a sestavil široký tým pořadatelů. Děkuji TJ Mořkov, Obci Mořkov  a KČT Mořkov. Děkuji moji manželce, která  se věnovala intenzivně přípravě závodu,  Aby toho nebylo málo, zpracovala výsledky Běhu dětí  a hlavního závodu…

Jiří Harašta

 

Označeno v Atletika dospělí, Reportáže
Jeden komentář “Jubileum Mořkovského zajíce ozdobila rekordní účast běžců
  1. Žorž napsal:

    PaníIvono,napište mi na můj e-mail:jiri.harasta@ktknet.cz. Vyřešíme to. Zdraví Vás J. Harašta

  2. Jirka napsal:

    Dobrý den, děkujeme za porwiteam za hezký závod, příjemné prostředí, výborné párky a paštiky, příště přijedeme znova. Jenom poprosím o zaslání nebo zveřejnění výsledků kategorie žen nad 45 let.

Facebook
AK EZ Kopřivnice