Josef Kvita a Petr Navara reprezentovali náš klub v Košicích

Tvrdá příprava, poctivý trénink, množství naběhaných kilometrů, koncentrace sil na jeden závod. Minimálně o těchto věcech je maraton. A všechny tyto aspekty chtěl zúročit Josef Kvita na jubilejním 90. ročníku Medzinárodního maratónu mieru v Košicích, který se běžel v neděli 5. října. V loňském roce mu tento závod nevyšel úplně podle představ, kdy sice skončil na krásném druhém místě, ale celou dobu bojoval s nachlazením, který mu nedovolil dosáhnout ještě lepšího výsledku. A letos chtěl svůj výkon zlepšit. Bohužel hvězdy tomuto skvělému běžci nepřály a Pepík Kvita nakonec doběhl v kategorii šedesátníků čtrnáctý v čase 3:45,20 hod. I tak si tento výsledek zaslouží obrovskou poklonu. Celkově dokončilo maraton 1188 běžců a Kvita se mezi nimi umístil na 535. příčce.

Poloviční trať si do Košic přijel zaběhnout druhý zástupce našeho klubu, Petr Navara. Na půlmaratonu se nevyhodnocovaly jednotlivé kategorie, a tak 1609. místo o ničem nevypovídá. Čas 2:01,55 hod. je však velmi pěkným výsledkem tohoto běžce ročníku 1945 a mohli by mu jej závidět i mnohem mladší účastníci závodu. Celkem doběhlo do cíle košického půlmaratonu 2535 startujících.

Obrovská gratulace oběma našim atletům!

Výsledky půlmaratonu

Výsledky maratonu – muži

Označeno v Atletika dospělí
Jeden komentář “Josef Kvita a Petr Navara reprezentovali náš klub v Košicích
  1. PetrM napsal:

    Fotbalovou terminologii receno – tak urcite, taky bych chtel v 60+ behat maratony v takovych casech ! Klobouk dolu. Nicmene si neodpustim drobne upresneni – na lonskem, taky 90. rocniku MMM (tzv. Kosicky paradox – letosni rok se totiz zase bezel 90. rocnik !), skoncil Pepik Kvita v M60 na 2. miste, nikoliv tretim.
    Ahoj

    • kristina napsal:

      Omlouvám se za nepozornost,už je to opraveno 🙂

Facebook
AK EZ Kopřivnice