Jizerská 50 ztečí našich běžců

Když se sejde pár správných ingrediencí, vznikne úžasný sportovní zážitek 🙂 Potřebujeme perfektně zorganizovaný závod, v krásném prostředí, dobrou formu a hlavně to nejdůležitější – partu usměvavých přátel do nepohody. Vše se nám podařilo spojit o víkendu na 49. Jizerské 50 v zasněžené scenérii Jizerských hor. Pod vedením Jarky Černochové z Pohorské jednoty Radhošť jsme se Darča, Pepa a já ( + další kamarádi lyžaři) vydali už ve čtvrtek na místo závodu. Všichni jsme totiž startovali následující den. Večer nám Pepa namazal výtečně lyže, v pátek pak skluznici vyladil dle aktuálních podmínek. Ty nám přáli. Sluníčko, lehce pod nulou a hlavně profesionálně připravená trať. První se na start ve 13:00 postavila Darinka se mnou. Měli jsme původně absolvovat závod volnou technikou na 30 km, nicméně vzhledem k pozdějšímu nástupu zimy pro nás byla nachystána trať 3*4 km klasicky. Oba jsme si na trati počínali výtečně a hlavně díky bezchybnému servisu a odhodlání jsme dojeli do cíle následovně: Darča ve své kategorii žen 2. (6. v ženách celkově z 29), Kuba 28. v kategorii (62. v mužích celkově z 206). Ihned po našem dojezdu se na start první vlny Jizerské 50 na 4*4 km postavil Pepa. Naše výkony nejen zopakoval, ale vzhledem k nabité konkurenci hlavního závodu předčil. Do cíle se v součtu všech startovních vln dostal celkově 41. z 263 závodníků v jeho kategorii.

Někdo by šel slavit, ale nebyl čas. Zhruba hodinu po dojezdu Pepy na nás všechny čekal další závod – Nyč sport sprint soupaž na 700 m. Seřazeni za sebou nejprve do kvalifikace vystartovala Darča, pak já a Pepa mě stíhal. Darča se po dojetí dozvěděla smutnou zprávu – její závod byl zrušen, jinak by samozřejmě vyhrála 🙂 Já jsem dojel 25. (2:12,89) a Pepa 29. (2:25,68). Do užšího finále na 1 400 m postoupilo 20 nejlepších z 31. účastníků kvalifikace.

Zbytek víkendu jsme strávili na horách, užívali zimy a ani chvilka nepřišla na zmar.

Všem vřele doporučuji narušit bežecký stereotyp a vyzkoušet i trochu jiný druh závodů, ve stopě, skluzu a zasněženém okolí!