Stříbro pro veterána Jirku

O víkendu se uskutečnil  60. ročník Malého svrateckého maratonu. Na start jubilejního závodu postavilo 92 běžců z ČR, SR a Anglie. Tento závod byl zařazen do Mistrovství ČR veteránů. Běželo se z Víru do Nedvědice, kde byla obrátka. Trať  měřila  32 km. Převážný povrch tratě tvořil asfalt. Do Nedvědice trať klesla  po proudu řeky Svratky. Převýšení na 16 kilometrech bylo 50metrů.

Již od počátku závodu potvrdili roli favoritů  Dan Orálek ( Moravská Slávie Brno) a Mulugeta Serbessa ( Ortopedie Týn nad Vltavou). Na 24. kilometru nasadil  Serbessa ostřejší tempo, na které ultramaratonec Dan již nedokázal odpovědět. Serbessa doběhl do cíle v čase 1:50:01 hod. Dan  byl druhý za 1:53:08 hod.

Podobně v kategorii žen  se na čele držela dvojice Ivana Martincová ( Moravská Slávia Brno)  s Annou Krátkou (Hvězda SKP Pardubice). Ještě před obrátkou Anna odpadla z tohoto souboje.  Zvítězila Ivana Martincová v čase 2:18:49 hod.  Druhá doběhla s  výraznou ztrátou Anna Krátká za   2:25.12 hod  Celkově si však druhé místo udržela před Krchákovou, která její náskok silně dotahovala.

Ilustrační foto : Jirka Bednařík . Autor: J. Harašta

V kategorii běžců nad 65 let dominoval Václav Procházka (MK Seitl Ostrava), který zvítězil v čase  2:44:34 hod.  Náš Jirka Bednařík  doběhl za ním druhý  za  3:00:04 hod. Jirko, druhé místo na Mistrovství ČR je vynikající  úspěch.  Jen tak dál a věříme, že to není Tvé poslední slovo!

Závod dokončilo 87 běžců. Při vyhlášení výsledků dostali závodníci od pořadatelů poháry. Na závěr celého dne byl odpálen slavnostní ohňostroj a proběhla tradiční Maratonská veselice.