‚Jihomoravské‘ závodění

Tak se po krátké době ozývám z Brna. V posledním týdnu jsem běžel dva závody, kde jsem konečně 🙂 nedělal klubu úplně ostudu. V sobotu jsem se zúčastnil Vísecké desítky (9,05 km) a po dvou letech obhájil celkové vítězství v čase 32:04. Nutno říct, že vzhledem k nastoupaným cca 200 m jsem byl i s časem spokojený. Navíc, když si to člověk tahá sám. Dnes, toho času čtvrtek 4. 9. 2014, jsem naopak běžel mílařských 1500 m ve Vyškově. Vydali jsme se tam s parťákem z Morendy, Frantou Mahovským, s cílem pokořit naše letošní maxima. A to se věru výborně podařilo. Až do 1200 m jsem tahal za delší konec v čele, ani jsem Mahyho nechtěl pustit před sebe. Bylo jasné, že se přece jen nedá, takže na poslední třístovce šel dopředu a v cíli mi nadělil 1,9 s. Závod jsem odběhl prakticky rovnoměrným tempem s poslední dvoustovkou už ale solidně tuhnoucí. S výsledným časem 4:05,39 a absolutním osobákem o skoro 2s jsem každopádně nadmíru spokojený. Je vidět, že i po práci večer se dají běhat osobáky.

Jinak jsem si všiml kvalitního výkonu Vaška na sobotním Půlmaratonu Moravským krasem, kde v nabité konkurenci doběhl celkově 6. (po diskvalifikaci Martina Kučery byl klasifikován jako 5.) v čase 1:12:59.

Věřím, že se vám všem bude taky nadále dařit nejen na atletických závodech!